ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 19:10

Göcek’te çıkan orman yangını kısa sürede söndürüldü

Göcekte çıkan orman yangını kısa sürede söndürüldü


Muğla’nın Fethiye ilçesinde çıkan orman yangınında 1 hektarlık ormanlık alan yandı. Turizm beldesi Göcek yakınlarında çıkan yangına 2 helikopter, 1 uçak ve çok sayıda arazöz müdahale eti.

        Göcek beldesine bağlı İnlice köyü Kertmeç mevkiinde saat 15.00 sıralarında yangın çıktı. Ekiplerce henüz çıkış sebebi belirlenemeyen yangına karadan ve havadan anında müdahale edildi. Havadan iki helikopter, 1 uçak, karadan ise çok sayıda arazöz ve orman işçisinin müdahale ettiği yangın kısa sürede söndürüldü. Soğutma çalışmaları devam eden orman yangını sonrasında 1 hektarlık alanın kül olduğu bildirildi.

BUGÜN 10 AYRI YERDE YANGIN ÇIKTI

        Köylülerin de söndürme çalışmalarına katıldığı yangınla ilgili bilgi veren Muğla Orman Bölge Müdürü Ali Yıldırım, aynı bölgede dün de yangın çıktığını açıkladı. Muğla’da bugün 10 ayrı bölgede yangın çıktığını ve Milas ilçesi Ören bölgesindeki yangın hariç diğer yangınların kontrol altına alındığını aktaran Yıldırım, ekiplerin yangınlara anında müdahale ettiğini kaydeden Yıldırım, vatandaşlardan bu dönemde daha duyarlı ve dikkatli olmalarını istedi. Yıldırım, "Bölgemizdeki yangınların yüzde 99’u insan eliyle çıkıyor. Hava kuru ve rüzgarlı. İnsanlarımız daha dikkatli olursa Ramazan bayramına yangınsız ve kayıpsız olarak girebiliriz inşallah. Bütün arkadaşlarımız teyakkuzda bekliyor." dedi. 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER