ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 15:00

Göcek Tüneli'nin ikizi yapılacak

Göcek Tünelinin ikizi yapılacak


Muğla ile Antalya'yı birbirine bağlayan karayolu üzerinde bulunan ve yılda 1 milyona yakın aracın geçiş yaptığı Göcek Tüneli'nin ikizi yapılacak. Yeni tünelin Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yapılacağı bildirildi.

1989 yılında yapımına başlanan ve 8 başbakan ile 13 hükümet eskittikten sonra 2006 yılında tamamlanarak hizmete giren Göcek Tüneli çift şeritli hale geliyor. Antalya ile Muğla'yı birbirine bağlayan karayolu üzerinde bulunan 960 metrelik Göcek Tüneli'nin ikizi yapılacak. Yeni tünelle ilgili müjdeyi Ak Parti Muğla Milletvekilleri Ali Boğa ve Yüksel Özden verdi. Muğla’nın Aydın’dan ayrılarak bağımsız il olmaya adım atışının 100'üncü yıldönümünde Muğla'ya yatırım atağı yapıldığını söyleyen vekiller, sürekli alınan ücretlerle gündemde olan Göcek Tüneli için yapılan görüşmelerin olumlu sonuçlandığını duyurdu. İki yıldır Ulaştırma Bakanlığı nezdinde çalışma yaptıklarını anlatan Milletvekili Ali Boğa, sürdürülen çalışmaların olumlu sonuçlandığını ifade etti. Göcek Tüneli’nin ikizinin Karayolları tarafından yapılması konusunda mutabakata varıldığını açıklayan Boğa, tünelin üstünden geçen yolun da bakıma alınacağının müjdesini verdi.

ANTALYA YOLUNA YENİ TÜNEL YAPILACAK

Muğla’da özel idare ağında bulunan turizm, ulaşım ve trafik yoğunluğu açısından önem arz eden bazı yolların karayolları ağına alınma çalışmalarının sürdürüldüğünü söyleyen Ak PArti Muğla Milletvekili Ali Boğa, ulaşım konusunda önemli rahatlamaların yaşanacağına dikkat çekti. Fethiye Korkuteli arasında bulunan yayla yolunda sürücülerin özellikle kış aylarında korkulu rüyası olan Karabel geçidine tünel yapılacağını da ilk kez açıklayan Ali Boğa şöyle konuştu: "Özellikle yaş sebze meyve taşıyan kamyonlarla yolcu taşıyan otobüslerin Karabel geçidinde nasıl sıkıntı çektiğini biliyoruz. Önümüzdeki günlerde bu geçide yeni bir tünel açarak bu kabusu bitireceğiz. Böylece Muğla'yı Antalya'ya bağlayan önemli bir geçit de tünele kavuşturulmuş olacak.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER