ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Nisan 2013 Pazar 10:23

Göbek kilidi çalan hırsızların yöntemi şaşırttı


Ankara'da bir hırdavatçıya giren 3 hırsızlık zanlısının kullandığı yöntem şoke etti. Zanlılar, göbek kilitlerinin bulunduğu dört koliyi sırtlarına yaptıkları ve üzerini montla kapattıkları özel bölmeye koyarak kayıplara karıştı.

Çankaya Öveçler Mahallesi'nde, kameralara yansıyan görüntülerde müşteri kılığında hırdavatçıya giren 3 hırsızlık zanlısı, işyerinde dolaşmaya başlıyor. İki zanlı çalışanları oyalarken, diğer hırsız ise çalacağı malzemeleri gözüne kestiriyor. Zanlı, çalışanların bulunmadığı anı kollamaya başlıyor. Ve bir anda içinde çok sayıda göbek kilidinin bulunduğu 3 koliyi alarak başka bir noktaya taşıyor. Zanlı burada malzemeleri sırtındaki gizli bölmeye koyuyor ve bulunduğu yerden elleri cebinde çıkıyor.

AYNI ANDA İKİNCİ KEZ HIRSIZLIK

Tekrar dükkana giren zanlı yine başka bir koliyi daha aldıktan sonra elini kolunu sallayarak uzaklaşıyor. İşyeri sahibi Lokman Çöloğlu, hırsızlık olayını güvenlik kamera görüntülerini izlediğinde fark edip, soyulduğunu anladığını ifade etti. Dükkanın kalabalık olduğu bir saatte soygunun gerçekleştirdiğini anlatan Çöloğlu, hırsızların kullandığı yönteme şayırdığını söyledi.

Hırsızların neyi çalacaklarını bilerek dükkana geldiklerini söyleyen Çöloğlu, çalınan göbek kilidinin yaklaşık 2 bin lira değerinde olduğunu kayddetti.

Olay yerine gelen polis ekipleri güvenlik kamera görüntülerindeki eşgalleri belirledikten sonra hırsızıları yakalamak için çalışma başlattı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER