ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 10:46

"Gizli bilgi ve belge bulundurma" davası


İzmir'deki 49'u muvazzaf asker 79'u tutuklu, toplam 357 sanığın yargılandığı "gizli belgi ve belge bulundurma" davası için İzmir Adliyesi önünde geniş güvenlik önlemleri alındı.
     Mahkeme salonuna dönüştürülen İzmir Adliyesi Sosyal Tesisler Konferans Salonu'nda görülecek dava öncesi, adliye girişi emniyet güçlerince bariyerlerle çevrildi, bu alana girenlerin üstü arandı. Güvenlik gerekçesiyle, adliye çevresindeki İslam Kerimov ve Ozan Abay caddeleri trafiğe kapatıldı. İzmir Emniyet Müdürü Ali Bilkay da alınan önlemleri yerinde inceledi.
     Adliye binasına isimleri bulunanlar alınmadı. Tutuksuz yargılanan bazı sanıkların isimlerinin veri tabanında yer almaması zaman zaman tartışmalara yol açtı. Kimlik kontrolü nedeniyle girişte uzun kuyruklar oluştu.
    
     -Tutuklular otoparktan salona alındı-
    
     Cezaevinden getirilen sanıkları taşıyan araçlar sabah erken saatlerde adliyenin alt katındaki otoparka girdi. Tutuklular otoparktan duruşma salonuna çıkarıldı.
     CHP milletvekilleri Hülya Güven, Mustafa Koroğlu,İlhan Cihanaer, Alaaddin Yüksel, Musa Çam, Erdal Aksünger, Nurettin Demir, Özgür Özen, Tufan Köse ve İzmir Baro Başkanı Sema Pektaş da duruşmayı izlemek için adliyeye gelenler arasındaydı.
     Adliye önünde sabah saatlerinde Türk bayraklarıyla gelen İşçi Partisi ve Türkiye Gençlik Birliği üyelerinin ise protestosu sürüyor.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER