ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ocak 2013 Salı 18:05

Gıyasettin'in cesedi bulundu

Gıyasettinin cesedi bulundu

Van'ın Muradiye ilçesinde, 28 Aralık'ta yüzeyi buz tutan Bendimahi Çayı üzerinde oynarken buzun kırılmasıyla suya düşen 14 yaşındaki Gıyasettin Bedirhanoğlu'nun cesedine ulaşıldı. Düştüğü yerin yaklaşık 400 metre uzağında bulunan cenaze, otopsi işlemleri için Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı


Van'da 28 Aralık'ta buz tutan Bendimahi Çayı üzerinde oyun oynayan Gıyasettin Bedirhanoğlu, buzun kırılmasıyla çayın içine düşüp kaybolmuştu. Bedirhanoğlu, geniş çaplı arama kurtarma çalışması yapılmasına rağmen cesedine ulaşılamamış, yoğun kar yağışından dolayı ara vermişlerdi. Bedirhanoğlu için dün arama kurtarma çalışmaları tekrar başladı. Bugün sabahın erken saatlerinde arama kurtarma çalışmalarına başlayan İl Afet Acil Durum Müdürlüğü Sivil Savunma Arama Kurtarma Birliği ekiplerine, köylüler de destek verdi. Yüzeydeki buzlar kırıldıktan sonra suya giren arama kurtarma ekipleri ve köylüler, el ele tutuşarak Bendimahi Çayı'nda adım adım çocuğu aradı.

Yaklaşık 5 saat süren çalışma sonunda, Bedirhanoğlu'nun cenazesi, düştüğü yerin yaklaşık 400 metre uzağında bulundu. Sudan çıkartılan cenaze, cumhuriyet savcısının yaptığı incelemenin ardından otopsi için Muradiye Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.

Çalışmaları izleyen Kaymakam Erol Tanrıkulu, suya düştükten sonra bir aydan bu yana bulunamayan çocuğa ulaşmak için olumsuz hava koşullarına rağmen yoğun bir çalışma yapıldığını belirtti. Çok sayıda arama ekibi ve köylülerin günler süren uğraşına rağmen çocuğa ulaşılamadığını anımsatan Tanrıkulu, ''1 Ocak'ta hava muhalefeti nedeniyle aramalara ara verilmişti. Havaların ısınıp buzların da erimesini fırsat bilerek bu durumu değerlendirmeye çalıştık. Van arama kurtarma ekibinin dün başlattığı ve bugün de devam eden çalışmasıyla çocuğumuzun cenazesini, düştüğü yerin 300–400 metre uzağında bulduk. Çalışmalara vatandaşlarımız da büyük destek verdi. Acılı aileye başsağlığı diliyorum.'' dedi.

Çocuklarının cenazesinin bulunmasıyla büyük üzüntü yaşayan aileyle yakından ilgilenen Tanrıkulu, konuşmasını şöyle sürdürdü: ''Allah, böylesine acı bir olayı bir daha yaşatmasın. Ama bu tür olaylardan da ders çıkarmamız lazım. Çocuklarımızla yakından ilgilenerek onlara bu tür yerlerde oynamamaları konusunda tavsiyelerde bulunmalıyız.''

Muradiye Devlet Hastanesi morgundan alınan cenaze, otopsi işlemleri için Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER