ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 17:17

Girişimcilere sertifikaları verildi


 Mardin’in Kızıltepe ilçesinde faaliyet gösteren Kızıltepe Aktif Sanayici ve Genç İşadamları Derneği (KASGİAD) tarafından KOSGEB destekli düzenlenen girişimcilik kursu sona erdi. Dernek tarafından yürütülen kurslarda başarılı olan 120 girişimciye sertifikaları verildi.

Halk Eğitim Merkezi salonunda düzenlenen sertifika törenine Kaymakam Erkaya Yırık’ın yanı sıra çok sayıda davetli katıldı. Program çerçevesinde çeşitli konuşmalar yapıldı. Çağın bilgi ve teknoloji çağı olduğunu hatırlatan dernek başkanı Seyithan Karaozan, dernek olarak bu çağda girişimcilere destek olduklarını söyledi. Yurt içi ve yurt dışında yatırım yapmak isteyen işadamları ile çeşitli etkinlikler yaptıklarını aktaran Karaozan, düzenlenen girişimcilik programlarının önemine değindi.

Türkiye Cumhuriyeti’nin büyük bir değişim içinde olduğunu ifade eden Kaymakam Erkaya Yırık, girişimcilere tavsiyelerde bulundu. Donanımlı olmak için eğitim programlarının önemli olduğunu ifade eden Yırık, dünyadaki değişim-dönüşümün bilgi ile yakalanabileceğini belirtti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER