ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2014 Pazar 12:35

Giresun'daki sağanak yağış hasar verdi

Giresundaki sağanak yağış hasar verdi

Giresun Belediyesi, kentte son iki günde metrekareye 91,2 kilogram yağış düştüğünü bildirdi.


Belediyeden yapılan yazılı açıklamada, kentte 3 gün önce başlayan sağanağın su baskınlarına yol açtığı belirtilerek, hasar tespit çalışmalarının sürdüğü kaydedildi.

Özellikle cuma akşam saatlerinde şiddetini artıran yağışın taşkınlara neden olduğuna işaret edilen açıklamada, "Giresun şehir merkezini cuma günü öğleden sonra etkisi altına alan sağanak 4 saatte metrekareye yaklaşık 70 kilogram yağış düşmesine neden oldu. 3 derenin tıkanması sonucu oluşan su barajlarının patlamasıyla Teyyaredüzü Mahallesi'nde su baskınları meydana geldi. Anadolu Lisesi Kavşağı, Çıtlakkale ile Sanayi Sitesi arasındaki karayolunda ulaşım zaman zaman durma noktasına geldi. Meteoroloji Müdürlüğü tarafından yapılan ölçümlerde kentte son iki günde metrekareye 91,2 kilogram yağış düştüğü tespit edildi" ifadesine yer verildi.

Yoğun yağış nedeniyle Teyyaredüzü ve Çıtlakkale mahallelerinin bir bölümünü su bastığı vurgulanan açıklamada, karayolunda ulaşımın aksadığı, belediye ve karayolları ekiplerinin duruma anında müdahale ettiği aktarıldı.

Açıklama, şöyle sona erdi :

"Su baskınından otogar ve içindeki araçlar, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü binaları, Hamdi Bozbağ Anadolu Lisesi, Yurt-Kur Kız Yurdu, SGK binası, Teyyaredüzü ve Çıtlakkale mahallerinde eksi katlardaki bazı ev ve iş yerleri etkilendi. Belediye, 8 motopomp, 3 vidanjör, 2 yıkama aracı, 8 iş makinası ve 10 kamyonla su baskınına müdahale etti."

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER