ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ağustos 2013 Çarşamba 20:23

Giresun Üniversitesi'nde ilk ameliyat başarıyla gerçekleştirildi

Giresun Üniversitesinde ilk ameliyat başarıyla gerçekleştirildi


Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Hastanesi'nde ilk ameliyat başarıyla gerçekleştirildi. Hastane Başhekim Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Erdal Seren, "Hastamızın tedavi ve teşhis hizmetlerini, değer ölçümlerinin tümünü ve ameliyata ön hazırlık sürecini hastanemizde gerçekleştirdik. Ardından da başarılı bir ameliyatla hastamızı sağlığına kavuşturduk. Ekip olarak bir ilki başarmanın mutluluğunu yaşıyoruz." dedi.

Deppoy mevkiindeki Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Hastanesi'ne, burnundaki kemik ve kıkırdak bozukluğu şikayetiyle gelen 26 yaşındaki Can Çilesiz'in, 45 dakika süren cerrahi operasyonla ameliyatı gerçekleştirildi. Ameliyatı gerçekleştiren ekibin başındaki isim olan Hastane Başhekim Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Erdal Seren, yakında hizmet çeşitliliği ve ameliyat sayısının artacağını ifade etti. Seren, "Giresunlulara, Tıp Fakültesi'nde sağlık hizmeti sunmamızı sağlayan ve bunun altyapısını hazırlayan Rektörümüz Prof. Dr. Aygün Atttar'a teşekkür ediyoruz." diye konuştu.

“BUGÜN SADECE BİR BAŞLANGIÇ YAPTIK"

Sağlığına kavuşan hastayı ve ailesini ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerinde bulunan Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, "Çok heyecan verici, ilk olması hasebiyle tarihi bir an, mutluluk veren bir gelişme. Küçümsenmeyecek bir başarıdır. Üniversitemizin ve tıp fakültemizin gelişmişliğinin göstergesidir." diye ifade etti.

Hep birlikte bir ilki başardıklarını söyleyen Prof. Attar, şöyle devam etti: ”Sizleri kutluyorum. Nereden nereye geldik. Bir yıl öncesine kadar Tıp Fakültemizin ismi vardı, cismi yoktu. Öğrencileri başka ilde öğrenim gören, akademik ve idari personeli ve binası yetersiz sadece bir kurumdan ibaretti. Artık Giresunluların her şeyiyle var olan, bütün ana bilim dallarında teşhis, tedavi, ameliyat ve yataklı tedavi hizmetleri veren ve bugünden başlayarak artık ameliyatlar yapılan bir Tıp Fakültesi var. Üniversiteleriyle ne kadar övünseler azdır."

Giresunlulara, başka illerde olan tıp fakültesi hizmetlerini sunma gayreti içinde olacaklarını söyleyen Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, "Giresunlular, her şeyin en iyisine layıklar. Bize inanmaya, güvenmeye devam etsinler. Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi, morfoloji binasıyla, hastanesiyle kısa süre içinde bölgemizde marka olacak. Bugün sadece bir başlangıç yaptık." şeklinde konuştu.

Öte yandan, Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Hastanesi'nde ameliyat olan ilk hasta olan Can Çilesiz, 24 saatlik yataklı tedavinin ardından taburcu edildi.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER