ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Şubat 2013 Pazar 09:57

Giresun Belediyesi'ne dövizli tepki


Memur Sen'e bağlı Sağlık Sen Giresun Şubesi, Memur-Sen tarafından Türkiye genelinde başlatılan kamuda kılık kıyafet serbestliğini amaçlayan 'Özgürlük için 10 milyon imza' kampanyası için stant açılmasına izin vermeyen Giresun Belediyesi'ni sendika binasına astığı dövizle protesto ediyor.

        Sağlık Sen Giresun Şube Başkanı Kerim Süral, imza kampanyası için Giresun Belediyesi'ne kentin 3 bölgesinde stant açmak için başvuruda bulunduklarını söyledi. İzin taleplerinin gerekçe gösterilmeden reddedildiğini aktaran Süral, bu durumu protesto etmek amacıyla sendika binasına, 'Özgürlüklere geçit vermeyen, Giresun'un ortak kullanım alanlarını istediği gibi yandaşlarına istediğince kullandıran, 10 milyon imza izin talebimize hiçbir gerekçe göstermeksizin izin vermeyen Giresun Belediyesi'ni kınıyoruz' yazılı döviz astıklarını söyledi. Döviz üzerine Giresun Belediyesi'nden kendilerine gönderilen resmi yazıyı da koyduklarını vurgulayan Süral, "Bu yazıyı tüm Giresun halkı görsün istedik. Her defasında kendisini sosyal demokrat bir belediye olarak lanse eden Giresun Belediyesi'nin, kendilerinden olmayan STK'lara bakış açılarını, yaklaşımlarını Giresunlu iyi görsün ve bilsin diye belediyeden bizlere gönderilen yazıyı da ekledik." dedi.

        Sağlık Sen Giresun Şube Başkanı Kerim Süral, dövizin iki hafta süreyle sendika binasında asılı olarak kalacağını vurguladı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER