ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Haziran 2013 Cumartesi 19:36

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Eker, İzmir'de


Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, İzmir'deki eylemler sırasında ateşe verilen AK Parti Karşıyaka ve Çiğli ilçe teşkilat binalarını ziyaret etti.

AK Parti İl Başkanı Ömer Cihat Akay ile birlikte Karşıyaka ilçe binasına gelen Eker, İlçe Başkanı Kerem Ali Sürekli'den olayın nasıl gerçekleştiğine ilişkin bilgi aldı.

Bina içinde yanan odaları inceleyen Eker, burada yaptığı konuşmada, saldırıları kınadı.
AK Parti'nin milletin partisi olduğunu, Türkiye'nin demokratikleşme ve sivilleşme tarihinde AK Parti'nin çok önemli bir gayreti ve başarısı bulunduğunu ifade eden Eker, şunları söyledi:

"Saldırılar millete karşı işlenmiş bir suçtur. Milletimiz vakur, ağırbaşlı, metanetli, derin basiret ve ferasetle, dirayetle bunları izliyor. Milletin konuşacağı gün var. Konuşacağı günde konuşacak. Biz hiçbir zaman çatışmadan, kavgadan yana olmadık. Türkiye tarihinde, çatışmaları, kavgaları sone erdirici, çözüm ve barış sürecini başlatan bir partinin ilçe teşkilatının böyle bir saldırıya mağruz kalması manidardır. Acaba bu saldırıyı yapanlar kime hizmet ediyor, kimin hesabına çalışıyor? Türk bayrağı dahil olmak üzere yakıp yıkanların yaptığı vandalizm değil de nedir? Yağma ve çapulculuk değil de nedir?"

Eker, millete hizmeti olgunlukla, soğukkanlılıkla, metanetle, çatışmadan, uzlaşmadan yana bir şekilde, barışı ve sevgiyi her zaman önde tutarak devam ettireceklerini ifade ederek, herkesin gıptayla baktığı Türkiye'yi, aşağı çekmeye çalışan kesimlerin çabalarının boşa çıkacağını dile getirdi.

Parti teşkilatlarına, olaylar karşısında soğukkanlı tavırlarını korumalarından dolayı da teşekkür eden Eker, "Milletimizin sevgisi, duası ve desteği bizimle olduğu sürece hiçbir güç AK Parti'yi çıktığı bu hizmet yolundan, medeniyet yürüyüşünden geri çeviremeyecektir. 76 milyona aynı duyguyla coşku ve muhabbetle hizmet etmeye devam edeğiz. Moralimiz bunlarla bozulmayacak. Dik duracağız, yürüyüşümüze devam edeceğiz" diye konuştu.
Bakan Eker, AK Parti Çiğli ilçe binasında yaptığı konuşmada da yapılan saldırıların, millete yapılmış saldırılar olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti;

"Bu yağmadır, talandır, çapulculuktur, vandalizmdir. Yakıp yıkmaktır, başka bir ismi yoktur. Milletin malına, eşyasına, kamunun malına zarar vermenin başka bir izahı yoktur. Bunu yapanlar cezalarını hukuk önünde bulacaktır. AK Parti'ye saldırılar yapılırken buna sessiz duran, buna el oğuşturanlar olabilir ama milletimiz bunları da ibretle izliyor. Günü geldiği zaman buna tepkisini kendine yakışır bir asaletle ortaya koyacaktır."

Uluslararası camiada, Türkiye'nin büyümesinden rahatsız olanların, kendileri için tehdit gören bir takım güçlerin bulunduğunu, bunların içeride de maşaları ve hizmetçileri bulunduğunu belirten Eker, "AK Parti'ye molotof kokteyli atanlar, Çiğli ilçe binasını, içindeki Atatürk posteri ve Türk bayrağıyla birlikte ateşe verenler, Türkiye'ye zarar veriyorlar. Zarar AK Parti'ye değil, tüm Türkiye Cumhuriyeti'ne ve 76 milyona verilmeye çalışılan bir zarardır" dedi.

Çiğli İlçe Başkanı Adnan Yılmaz da çıkan yangında tahrip olan Atatürk ve Recep Tayyip Erdoğan'ın posterlerinin bulunduğu köşeyi, yanan bir kaç eşyayla cam bölme içerisinde olduğu haliyle bırakmayı planladıklarını bildirdi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER