ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 15:04

Gıda esnafına ‘İşletme Kayıt’ uyarısı

Gıda esnafına İşletme Kayıt uyarısı


 Mudanya Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Şefik Çınar, gıda üretimi yapan firmalara 'işletme kayıt belgesi' zorunluluğu getirildiğini belirterek, esnafları uyardı.

Bursa'nın Mudanya ilçesinde, gıda üretimi ve satışı yapan firmaların denetimlerinin aralıklarla devam ettiğini kaydeden Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Şefik Çınar, daha önceleri belediyelerden alınan İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı’nın suretiyle birlikte başvurarak, tarım müdürlüklerinden alınan işletme kayıt belgelerinin doğrudan alınabileceğini söyledi.

Gıda İşletmelerinin Kayıt ve Onay İşlemlerine Dair Yönetmelik hükümlerine göre yapılan yetki devrinden sonra Mudanya’da da İlçe Müdürlüğü’nün “İşletme Kayıt Belgesi” vermeye başladığını duyuran Çınar, bu kapsamda tüm perakende gıda işletmelerinin en kısa zamanda, İlçe Müdürlüğü’ne ek-4 beyannamesiyle başvurup işletme kayıt belgelerini almalarını istedi. Çınar, kayıt işlemlerini yaptırmadan faaliyette bulunulduğu tespit edilen perakende gıda işyerlerine bin 279 TL idari para cezası uygulanacağını bildirdi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER