ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Aralık 2013 Perşembe 15:18

Gıda Analiz Laboratuvarı, güvenirliğini 10. kez belgeledi

Gıda Analiz Laboratuvarı, güvenirliğini 10. kez belgeledi


Kamu ve özel sektör kuruluşlarının yanı sıra, ihtiyaç duyan vatandaşlara da hizmet veren Uludağ Üniversitesi (UÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Gıda Analiz Laboratuvarı yeterlilik belgesi aldı.

TSE tarafından denetlenerek Deney Hizmeti Alınabilecek Laboratuvar Kriterlerine ve diğer TSE mevzuatına uygun bulunan laboratuar, 10. kez yeterlilik belgesi almaya hak kazandı. Gıda Analiz Laboratuvarı ayrıca TUBİTAK UME (Ulusal Metroloji Enstitüsü) tarafından yapılan ve 37 laboratuvarın katıldığı yeterlik testinden de başarıyla geçerek, doğru ve güvenilir sonuçlar verdiğini belgelemiş oldu.

Laboratuvar Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Süreyya Saltan Evrensel, Kalite Yöneticisi Yrd. Doç. Dr. Nur Yüksek ve Laboratuvar Sorumlusu Kimyager Pınar Akpınar, TSE eğitimi alarak TSE’nin taşeron laboratuvar havuzuna girip analiz yapma alanını da genişletmeyi hedefliyor.

Gıda Analiz Laboratuvarında 2004 yılından bu yana, kuşku duyulan herhangi bir gıda için mikrobiyolojik, kimyasal, fiziksel ve duyusal analizler 15-165 TL arasında değişen bedellerle yapılabiliyor.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER