ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Haziran 2013 Cumartesi 20:36

"Gezi Parkı'ndan menfaat temin etmeye çalışanlar, avuçlarını yalasınlar"


Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Gezi Parkı olaylarına değinerek, "Ortalığı karıştırarak bir takım menfaat temin etmeye, siyasi menfaat temin etmeye çalışanlar, ellerini ovuşturmasınlar, avuçlarını açsınlar, avuçlarını yalasınlar." dedi.

Bayraktar, İzmit Belediyesi'nde ilkokullara dağıtılan bisiklet dağıtım törenine katıldı. Bayraktar, burada yaptığı konuşmada, Gezi Parkı olaylarına değindi. Bayraktar, şunları kaydetti: "Gezi Parkı, Taksim'de yeşillenme artınca araç trafiği yerin altına inince ve insanlarımız daha büyük mekanlarda, daha yeşil alanlarda, daha iyi eğlendiği zaman, oturduğu zaman, dinlendiği zaman bunu görüp acaba bunlar ne diyecek? Ya biz burada fırtına kopardık, Türkiye'yi ayağa kaldırdık. Acaba buradan bir şey yapabilir miyiz diye? Yapanlar, o zaman utanacak mı? Az kaldı, bitiyor burası. Araç trafiği yerin altını giriyor. Yok AVM yapacaklar, yok başka türlü yapacaklar, öğrendiler bir peşkeş çekmeyi. Bizim kitabımızda peşkeş çekme yok. Biz rant sağlarız ama kime halkımıza. Halkımıza bugüne kadar rant sağladık. Bu millete güvenmek lazım. Millet ne diyorsa başımızın üstünde yeri var. Yine samimi olarak çevre konusunda bizi uyaran ve Gezi Parkı'na giden ve Türkiye'nin her tarafında çevreci konusunda bizi uyaran gençlere de, yaşlılara da, sivil toplum kuruluşlarını da teşekkür ediyoruz. Çevre konusunda ne diyorlarsa biz onlarla beraberiz."

"Bir takım masum sloganların arkasına sığınarak Türkiye'ye zarar verme noktasına gelmek vatanımıza, milletimize, bayrağımıza zarar verme noktasına gelmek yazıktır." diyen Bayraktar, şöyle devam etti: "Bunu yapanlar bir yapıyorlar mahcup olmuyorlar, bir daha yapıyorlar mahcup olmuyorlar, ama millet bunları görüyor. Öyle üç beş kişinin arkasına takılıp, bayrak sağlayarak, ederek, bayrak bizim bayrağımız, bu yüce bayrak burada nasıl yakışıyorsa o bayrağı daha yükseğe çıkartmak çok çalışmakla olur. Ve yüce Atatürk bu millete çalışmayı emretti. Bu millete efendilik yoktur, bu millete hizmetkarlık vardır. Bu millete kim hizmet ederse o efendi olur. Onun için bu zihniyetle çalıştık bugüne kadar, 10,5 yıldır çalışıyoruz. 10,5 yıl, 10,5 yıl daha çalışacağız bizim hedeflerimizden gocunmasınlar. Biz vatan için varız. 2023 dediysek ondan korkmasınlar, onlarında hayat standardı artacak. 76 milyon insanımız kardeşimizin hayat standartı artacak. Vatanımızı milletimizi dünyanın en büyük ekonomileri arasına koyacağız. Sadece kendimiz için dünyadaki masum milletler için, bizden Türkiye'nin gelişmesini kalkınmasını bekleyen, dünyada huzur bekleyen refah bekleyen tüm insanlık için daha büyük gayretle çalışacağız, ülkemizi kalkındıracağız."

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Bayraktar'a konuşmasının ardından bisiklet kullanım ehliyeti vererek tablo hediye edildi. Bakan Bayraktar, temsili olarak bir öğrenciye bisikletini verdi. Bayraktar, bir süre bisiklet kullanmak istedi, ancak başarılı olamadı. Korumaları Bayraktar'ın düşmemesi için büyük çaba harcadı. Bayraktar, SEKA Park'taki bisiklet yolunun açılışını da yaptı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER