ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 19:21

Gezi Parkı’ndaki bekleyiş sürüyor


Taksim Gezi Parkı’nda yıkımı engellemek isteyen eylemcilerin parktaki bekleyişi sürüyor.

Yeşil alanın yok olmasına tepki gösteren eylemciler sosyal medya üzerinden örgütlenerek gezi parkında toplandı. Çimlerin üstünde oturan yaklaşık bin kişi yanlarında getirdiği çadırları kurdu. Sabaha kadar bekleyeceklerini ifade eden göstericiler, vakit geçirmek için çeşitli aktiviteler de bulmuş. Parkta kimi iskambil kağıtlarıyla oyun oynarken, kimi halay çekip dans ediyor.

Taksim Gezi Parkı’ndaki eyleme aktivistlerin yanı sıra çok sayıda sanatçı ve oyuncu da destek veriyor. İşler Güçler Dizisi’nde Zehra adıyla bilinen Ceren Moray, 4 gündür aralıklarla Gezi Parkı’na geldiğini belirterek, “Mücadelemiz devam edecek. Mesele sadece ağaçlarla ilgili değil. Mesele kültürle ilgili. 3. Köprünün açılışı ve isminin Yavuz Sultan Selim olması, Emek Sineması, İnci Profiterol. İnsanları yavaş yavaş tarihinden koparıp, AVM’ye mahkum etmeye çalışıyorlar.” dedi.

İşler Güçler Dizisi’nde oynayan Sadi Celil Cengiz de Taksim Gezi Parkı’nın yıkılmayacağı söylenene kadar bekleyişlerini devam ettireceklerini söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER