ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 15:09

Gezi Parkı protestocusu avukatlara destek

Gezi Parkı protestocusu avukatlara destek


Tunceli Barosu'na bağlı avukatlar, başta Gezi Parkı protestoları olmak üzere Çağlayan Adliyesi'nde meslektaşlarına yönelik polis şiddetini yürüyüş ve açıklamayla protesto etti.

Tunceli Barosu önünde bir araya gelen avukatlar buradan alkış ve sloganlarla Belediye Yeraltı Çarşısı üzerine yürüdü. Burada yapılan açıklamada konuşan Baro Başkanı Avukat Hasan Özcan, hükümetin olayların başladığı günden bu yana sağduyu çağrısı yapmak yerine olayları tırmandırdığını ileri sürerek, polis şiddetini protesto etti.

Çağlayan Adliyesi'nde avukatlara yönelik polis tavrını kınayan Özcan, "Suç işleyen ve hukuk dışı müdahaleleri ile meslektaşlarımızı darp eden, gözaltına alan, cübbeli bir şekilde kelepçeleyen polisler hakkında bir an önce etkili bir soruşturma başlatılmalı, polisler ve yetkililer bir an önce görevden alınmalıdır. Başbakan tahrik edici açıklamalarına bir an önce son vermeli ve özür dilemelidir. Taksim Meydanı için öngörülen proje, çevre ile uyumlu bir şekilde mutabakat ile çözüme kavuşturulmalıdır. Tunceli Barosu olarak Taksim Gezi Parkı olayları ile başlayan süreçte son olarak meslektaşlarımıza ve tüm vatandaşlarımıza yönelik her türlü hukuk dışı uygulamaları protesto ediyor ve kınıyoruz." dedi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER