ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Haziran 2013 Salı 11:30

"Gezi Parkı olayları zinde güçlerin işi"


AK Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel, Taksim Gezi Parkı'ndaki olayların ülkenin birliğine musallat olmak isteyen zinde güçlerin işi olduğunu söyledi.

Her ay düzenli olarak gerçekleştirilen, AK Parti Haziran ayı Kocasinan İlçe Danışma Toplantısı yapıldı. AK Parti İl binasındaki toplantıya, AK Parti Kayseri Milletvekilleri Yaşar Karayel ve İsmail Tamer, Kocasinan İlçe Başkanı Hüseyin Cahit Özden, il ve ilçe yönetim kurulu üyeleri, meclis üyeleri ile mahalle temsilcileri ve partililer katıldı.

Toplantıda konuşan AK Parti Kayseri Milletvekili Yaşar Karayel, Taksim Gezi Parkı'ndaki olayların, ülkenin birliğine musallat olmak isteyen zinde güçlerin işi olduğunu söyledi. Ülkenin birliğini ve bütünlüğünü bozmak isteyen zinde güçlerinde kendilerine göre bazı sebeplerinin olduğunu da belirten Karayel, şöyle konuştu: "Türkiye'de üç ana unsur değişti. 12 Eylül 2010 yılında yapılan referandumla millet kendi iradesine sahip çıktı. O günden itibaren, Türkiye'nin kurumları ve anayasal yapısı ve anayasal kurumlarının yapısı milletin istediği çizgiye geldi. Arkasından 4+4+4 sistemi. Bundan rahatsız olanlar kimler? Cumhuriyet Halk Partisi ve zihniyeti. Ergenekoncular, darbeciler, hortumcular ve memleketin gelişmesini istemeyenler ve bunlarla işbirliği yapanlar. Bunun içerisinde basın, medya, siyaset ve ekonomik dünyasının patronları var. Arkasından ne geldi? Anayasa'nın amir hükmü gereğince, neslimizin korunması ile alakalı özellikle, bu nesli kötü alışkanlıklardan korumak üzere içki satışları ile ilgili sınırlamalar geldi. İçki kullanımının yasaklanması ile alakalı bir durum yok. Sadece içki satışlarının sınırlandırılması ile alakalı, nerelerde ve hangi mahallelerde satılacağı konusunda bir sınırlama var. İbadetler ve okullara 100 metre mesafedeki alanlarda içki satışı olmayacak. Bir de belli saatlerin dışında içki satışı olmayacak. ABD, İngiltere, Almanya ve batı dünyasının büyük bir çoğunluğunda bu konuda bizden daha fazla katı kurallar var. Burada amaç farklı. İçkiyi gençlere satacak ki, ülkemizin geleceği olacak gençleri alkolik hale getirerek, geleceğimizi karartacaklar.”

“Bu Ergenekoncuların azmi hiç bitmez” diyen Karayel, 28 Şubat sürecinde bu ülkenin kaybettiği paranın 251 milyar dolar olduğunu hatırlatarak, şöyle konuştu: “Darbeler Komisyonu raporuna bunların hepsi kaynakları ile beraber yazıldı. Hangi banka ne kadar, bu işten götürenler kimler hepsi rapora yazıldı. AK Parti bunları kesti. Bunlarla yol yapıyor. Havaalanı yapıyor. Savunma sanayini yeniden kuruyor. Türkiye'yi büyütmeye uğraşıyor. Bu organize işleri siz zannetmeyin ki 8-10 yaşındaki çocukların attıkları teweet'lerle olmuş bir iş. Bu nesil birazda teweet nesli ama, anarşiye bulaşmadıkça, eline sopa almadıkça, başkasının hak ve hürriyetlerini tehdit etmedikçe dilediği kadar kullanabilir. Bizce hiç bir mahsuru yok. Ama devletin bekasına, milletin birlik ve beraberliğine zarar verdiği andan itibaren, iktidar ve hukuk bunların gereğini de yapar.”

Milletvekili İsmail Tamer de, çözüm süreciyle birlikte, 5-6 aydır şehit cenazesi gelmediğini belirterek şunları söyledi: "Çözüm süreciyle birlikte süreç çok olumlu bir şekilde ilerliyor. Bu sürecin sonuna da geldik diyebiliriz. Bunu gören dış güçler, Türkiye'yi nasıl karıştıracaklarını düşünmeye başladılar. PKK belası bittiğinde Türkiye'nin başına başka belalar sarabilmek için çeşitli entrikalar ve oyunlar sahneye koydular. Taksim Gazi Parkı'nda meydana gelen olaylarında geri boyutunda çok farklı şeyler var. Para karşılığında kandırılmış çocuklar var. Oraya samimi bir şekilde gelip, marjinal grupların da etkisi ile yakan, yıkan ve yok eden bir grup haline geldi. Dış güçler ve dış medya bu olayları çok farklı şekilde yönlendirdi. Vatandaşları galeyana getirmek, ülkeyi kaosa sürüklemek için yapılan olaylardı. Ama bizler hiç bir zaman metanetimizi bozmadık. Kriz dönemine girip de, Türk Baharı başladı diyenlerin hedeflerini boşa çıkarmış olduk.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER