ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 22:43

Gezi Parkı odaklı gelişmeler


Gezi Parkı odaklı İzmir'deki olaylarda ortalığı kırıp döken marjinal grupların, polis ve polis araçlarına saldırması ile aralarında bir banka şubesi olmak üzere işyerlerinin ateşe verildiğini gösteren kamera kayıtları yayınlandı.

İzmir Emniyet Müdürlüğü, marjinal grupların eylemlerini içeren görüntü kayıtlarını gazetecilerle paylaştı. Görüntülerde ellerinde illegal grupların flamaları bulunan yüzleri maskeli kişiler, AK Parti Konak İlçe Başkanlığı binasını ve Basmane Meydanı başta olmak üzere kentin çeşitli yerlerinde polisi taşlarken görülüyor.

Görüntülerde, taş ve sopalarla kamu mallarına zarar veren, kaldırım taşlarını söken gruba polisin uzun süre müdahale etmemesi dikkati çekiyor. AK Parti Konak İlçe Başkanlığı binası önünde konuşlanan çevik kuvvet polisleri kalkanları ile kendilerini korumaya çalışırken, binaya yaklaşan bazı eylemcilere TOMA'dan su sıkılıyor. Polise taş atan kişilerTOMA'ya da zarar vermeye çalışıyor.

Otomobillere ve belediye otobüslerine zarar verenlerin bu araçların üzerine küfür içerikli yazılar yazması da dikkati çekiyor.
Uluslararası bir kahve zincirinin Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi'nde bulunan şubesinin eylemciler tarafından yakıldığı anlar da görüntülerde yer alıyor.

İzmir'de, 58 polis memurunun yaralandığı olaylarda, aralarında 28 banka şubesi, 48 işyeri, 26 belediye otobüsü, 5 resmi kurum, 3 dershane, 17 polis otosu ve AK Parti'nin 2 ilçe binasının hasar gördüğü 170 zarar ve yağma hadisesi yaşanmıştı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER