ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Haziran 2013 Cumartesi 16:58

Gezi Parkı eylemcilerine vatandaş tepkisi


Trabzon PTT önünden Atatürk Alanı'ndaki meydana yürüyen yaklaşık 500 kişilik grup, 'O kupa Trabzon'a gelecek' pankartı taşıyarak, 'Faşizme karşı omuz omuza' sloganı attı. Vatandaşlar 'Asıl faşist sizsiniz' diyerek eylemcileri yuhaladı. Kahramanmaraş Caddesi üzerinde göstericilerin üzerine balkondan kova ile su boşaltılırken, güvenlik güçleri tepki gösterenleri eylemcilerin yanından uzaklaştırmaya çalıştı.

Ellerinde ve sırtlarında Türk bayrağı ile yürüyüp 'Hükümet istifa' sloganı atan gruba bazı esnaflar, "Gezi Parkı'nda bazı ağaçların sökülmesini biz de istemiyoruz. İlk zamanda gösterilen tepkiler haklıydı, ama üzerinden 12 gün geçti. Aynı konu bahanesiyle yürüyüp, konudan farklı sloganlar atmaya devam ediyorlar. Bizlerin de ilgisini çekmek için ellerinde 'O kupa Trabzon'a gelecek' pankartı taşımaları da yanlış. Bu yürüyüşlerin bir sonu olmalı. Herkes işine gücüne bakmalı. Yoksa yıl boyunca ümidimizi bağladığımız turizm sezonu başlarken şehrimiz zarar görecek." dedi.

Trabzon Taksim'le Dayanışma Platformu'nun dün Trabzon Gazeteciler Cemiyeti'ndeki basın açıklaması ile duyurulması ve davul-zurna yürünmesine rağmen katılımın düşük olması dikkat çekti. CHP ve KESK'in de destek verdiği kalabalık, Atatürk Alanı'nda basın açıklamasından sonra horon ve kolbastı oynayıp, davulcunun parasını aralarında topladıktan sonra dağıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER