ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Haziran 2013 Cuma 12:54

Gezi olaylarına katılanlardan cephanelik çıktı


İstanbul'da Gezi olaylarının içerisinde yer aldığı belirlenen MLKP ve ESP’ye yönelik operasyonda; tabancadan bombaya, muştadan havai fişeğe kadar çok sayıda malzeme ele geçirildi. Operasyonda gözaltına alınan 34 kişi daha bugün adliyeye sevk edildi.

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü 18 Haziran 2013 tarihinde MLKP ve ESP’ye yönelik operasyon yapmış ve 67 kişiyi gözaltına almıştı. Zanlılardan 33’ü dün, 34’ü de bugün adliyeye sevk edildi. Baskın yapılan adreslerde yapılan aramalarda ise bomba, sis bombası, havai fişek, tabanca, muşta, sapan, gaz maskesi, baret, eldiven, bilye, telsiz, dürbün, bomba yapımında kullanılan amonyum nitrat ve elektronik düzenek, sprey boya ile gaz bombası ele geçirilmişti.

Elde edilen malzemeler İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde sergilenerek basına gösterildi. Malzemeler arasında bulunan bomba ve bomba yapımında kullanılan malzemeler dikkat çekiyor. Göstericilerin Gezi Parkı protestoları ve diğer eylemlerde kullandıkları iddia edilen ve inşaat demirinden yapılan sapanlar ile torbalar dolusu misket yer alıyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER