ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 11:20

Gezi eylemlerini destekleyen sanatçılara ilanlı tepki

Gezi eylemlerini destekleyen sanatçılara ilanlı tepki


Anadolu Yazarlar Birliği, Gezi Parkı eylemlerine destek veren sanatçılara tepki amacıyla yerel bir gazeteye tam sayfa ilan verdi. Sanatçıların hükümeti düşürmeye yönelik açıklamalarının sert dille eleştirildiği 'Biz de Kaygılıyız’ başlıklı ilan Şanlıurfa’da yerel Sembol gazetesinde yayınlandı.

        Genel merkezi Şanlıurfa'da bulunan Anadolu Yazarlar Birliği, ilde günlük yayın yapan Sembol gazetesine verdiği 'Biz de Endişeliyiz’ başlıklı tam sayfa ilanda bazı sanatçıların son dönemlerde 'ötekileştirici' ve 'ortalığı bulandırıcı' davranışlar içerisine girdiği belirtildi. İlanda; "Nutuklar atarak gezmedikleri yerler, görmedikleri kişiler üzerinde hak iddia eden, halka rağmen halk için hareket eden marjinal Türk sanatçısının yeni temsilcilerin, son zamanlardaki ötekileştirici, ortalığı bulandırıcı manipülatif tavır ve davranışlardan dolayı Biz de kaygılıyız!” ifadelerine yer verildi.

        "Tek doğrunun kendilerine ait olduğunu düşünen sanatçılar karşısında kaygılıyız." denilen ilanda, şunlar kaydedildi: "Sanat ve sanatçıyı gibi iki evrensel kavramı kendi ideoloji doğrultusunda marjinalleştiren, kendi anlayış ve düşünceleri dışındaki sanatı sanat, sanatçıyı da sanatçı kabul etmeyen; tek doğruların kendilerine ait olduğunu dayatan jakoben sanat anlayışından biz de kaygılıyız!"
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER