ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2013 Perşembe 15:04

Geri dönüşümde ‘Eco Odunpazarı’ dönemi

Geri dönüşümde Eco Odunpazarı dönemi


 Türkiye’nin konutlarda uygulanan en iyi ambalaj atığı toplama sistemi olarak gösterilen Odunpazarı Belediyesi Geri Kazanım Sistemi yine bir ilke imza attı. ‘Sıfır Emisyon, Sıfır Kirlilik, Sıfır Karbon’ sloganıyla başlatılan uygulama kapsamında geri kazanım atıkları yüzde 100 elektrikle çalışan araçlarla toplanacak.

    İlk olarak kent merkezinde atık toplama çalışmalarına başlayan elektrikli geri kazanım toplama araçları, çevreye zarar vermeden atık toplama çalışması gerçekleştiriyor. Özellikle trafiğe kapalı bölgelerde çalışmaya başlayan araç, özel tasarımı ve sessiz çalışma özelliği ile de gürültü kirliliğine neden olmadan hizmet verecek.

    Daha ilk günden vatandaşlar tarafından büyük ilgi gören doğa dostu araçların kısa süre içerisinde kentin birçok noktasında hizmete başlayacağını vurgulayan Odunpazarı Belediye Başkanı Burhan Sakallı geri kazanım çalışmalarında “ECO Odunpazarı” döneminin başladığını vurguladı.

    Başlatılan proje ile çevre dostu geri kazanım araçlarının, çevreye zarar vermeden geri kazanım çalışmalarını sürdüreceğini vurgulayan Başkan Sakallı, projenin Türkiye’de bir ilk olduğunu ifade etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER