ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL33°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 16:42

Geri dönüşüm teşvikine öğrenciler de katılacak

Geri dönüşüm teşvikine öğrenciler de katılacak


 Samsun’un İlkadım Belediyesi, çöplerin geri dönüşümü konusunda toplumsal bilinci ve teşviki artırmak amacıyla ilk ve ortaöğretim dereceli okullarda yarışma düzenleyecek. İlkadım İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı devlet ve özel ilköğretim ve orta öğretim yönelik okullar arası geri dönüşüm yarışmasının öğrencilere dönüşüm alışkanlığı kazandırması bekleniyor.

    İlköğretim çağındaki çocukların geri dönüşüm konusunda farkındalıklarını artırmak, çevre sorunlarına eğilmeleri ve bilinçlenmelerini sağlamak amacıyla 'Çevre İçin Yaşıyoruz' sloganı ile düzenlenen okullar arası Geri Dönüşüm Malzemelerini Geri Dönüşüm Kutusuna Atma Yarışması, eğlenceli dakikalara sahne olacak. Geri dönüşüm kutularına kendi adını yazdığı ambalaj atıklarını 3 dakika içinde en çok atan grubun kazanacağı yarışmanın finali ile 4 Haziran Salı günü Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak.

    Yarışmayı gençlerin küçük yaşlarda geri dönüşüm alışkanlığını kazanmaları için organize ettiklerini ifade eden İlkadım Belediye Başkanı Necattin Demirtaş, ”İşbirliği ve plan dahilin de Geri Dönüşüm Kutusuna Atma Yarışmasıyla okulumuzun tüm öğrencilerini bu yarışmaya dahil edilerek geri dönüşümün bir tek kişiyle olamayacağı ve birlikte başarılabileceği vurgulanmak istedik.“ şeklinde konuştu.

    Dereceye giren okullara tablet bilgisayar, fotoğraf makinası ve bisikletten oluşan çeşitli ödüllerin verilecek. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER