ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Eylül 2014 Perşembe 11:17

Gerçek sanılan tatbikat mahkemelik oluyor

Gerçek sanılan tatbikat mahkemelik oluyor

Aile fertleri, sorumluları mahkemeye vermeye hazırlanıyor.


Osmaniye’de bir aile, polisin evlerinde bir operasyonu canlandırmak için yaptığı tatbikat, televizyon kanallarının haber bültenlerinde yayınlanınca mağdur duruma düştüklerini iddia etti. 

Alınan bilgiye göre, Dr. İhsan Göknal Mahallesi’nde oturan Hanifi Çarpanalı’ya (56), tanıdığı bir polis memuru gelerek, evinde bir operasyonu canlandırma çekimleri yapacaklarını söyledi. Polise yardımcı olmak isteyen Çarpanalı da teklifi kabul etti. Bundan sonraki gelişmeleri Hanifi Çarpanalı şöyle anlattı:

“Ertesi gün bir sürü polis araçları ve çok sayıda polis sabah erken saatlerde evime geldi. Ben ve evde bulunan eşim Rahime ile baldızım Ümmü’yü evden çıkarttı. 24 yaşındaki oğlum Volkan’ı ise çekimlerde sanki suçlu gibi kullandılar. Yere yatırıp kelepçe taktılar. Evin her tarafını didik didik aradılar. Bu arada kendilerinin koyduğu bir tabancayı da benim evimde bulmuş gibi gösterdiler. Biz bütün bunları film gibi seyrettik. Ancak ertesi gün bütün bunları televizyonların haber bültenlerinde ‘Dolandırıcılık Operasyonu’ olarak izleyince şok olduk" dedi."EŞİMİN PSİKOLOJİSİ BOZULDU"

İlk başta tanıdıklarının kendilerini arayıp, olanları sormaya başladığını, hatta olayda ele geçirilen altın ve paralardan var mı diye sorduklarını anlatan Çarpanalı, "Olaydan etkilenen ve psikolojik bunalıma giren eşim şimdi hastanede yatıyor. Benim çocuklarım var. Onlar evlenecek ben nasıl kız istemeye giderim. Ben iyilik yapayım dedim, başıma bunlar geldi. Bu olayın bütün sorumlularından şikayetçiyim. Onları mahkemeye verip tazminat davası açacağım. Gerekirse hapse girsinler" diye konuştu.

Yaşadığı olaydan dolayı artık polise de güvenmediğini belirten Çarpanalı, yarın bir gün başka türlü kendisine de oyun oynanabileceği endişesi yaşadığını da söyledi.

Diğer yandan görüntülerde olayda sanki ele geçirilen şüpheli durumunda gösterilen Volkan Çarpanalı ise, artık Osmaniye’de kimsenin yüzüne bakamaz duruma geldiğini ifade ederek, “Ben iş aramaya gittiğimde artık bana şüpheli gözle bakıyorlar. Durumu anlatmaya çalışsam da inanmıyorlar. Halbuki ben suçlu olsam şimdi dışarıda olur muydum. Arkadaşlarım bile beni telefonla arıyorlar. Artık telefonlara dahi çıkmıyor, kapatıyorum. Bütün bunların sorumlularından davacıyım” şeklinde konuştu.

Volkan Çarpanalı’nın arkadaşları da kendisini yıllardır tanıdıklarını böyle bir olayı duyunca inanamadıklarını söyledi.

Yaşadıkları olay karşısında mağdur duruma düşen Çarpanalı ailesi, şimdi sorumluları mahkemeye vermeye hazırlanıyor.

(İHA)
KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER