ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL9°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 11:23

Genelkurmay'dan gaziye sürpriz doğum günü


Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi kırsalında terör örgütü üyelerinin döşediği mayına basarak sol bacağını kaybeden komando başçavuş Polat Katrancı, doğum gününde GATA'da ameliyata alındı. Ameliyat sonrası genç gazi için sürpriz doğum günü organize edildi.
     Bilecikli Katrancı, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) üniformasını giyerek Güneydoğu'da gönüllü gitti. Üçüncü kez gönüllü olduğu dönemde, Şırnak'ın Beytüşşebap ilçesi Sinekli Düzü mevkisinde terör örgütüne yönelik operasyona katılan Katrancı, teröristlerin döşediği mayına basarak bir bacağını kaybetti.
     Geçen yıl 29 Ekim'de yaşanan olayda, kopan bacağını eline alarak helikopter bekleyen Başçavuş Katrancı, daha sonra ''Asıl kahramanlar beni tahliye noktasına taşıyan arkadaşlarım, o tepeye inen pilot ve 'Size ölmeyi emrediyorum' diyen tugay komutanımdır'' sözleriyle adeta kahramanlığın tarifini yaptı.
     Gazi Katrancı, olaydan sonra yoğun bir tedavi sürecine başladı. Katrancı'nın sol bacağına protez takıldı, kolundaki sakatlık düzeltildi. Bu dönemde TSK Katrancı'yı yalnız bırakmadı.
     Katrancı, Tuğgeneral Necdet Tuna'nın Bozüyük ilçesindeki baba evine yaptığı ziyarette ''100 metre rekoru kıran tek bacaklı atlet varsa ben de dağlara tırmanan tek bacaklı başçavuş olacağım'' ifadeleriyle inancını, vatana bağlılığını dile getirdi.
    
     -TSK gazinin doğum günü unutmadı-
    
     Tedavisi GATA'da süren Polat Katrancı, 21 Ocak'ta kapsamlı bir ameliyata alındı. Bu tarih aynı zamanda gazi Katrancı'nın doğum günüydü. Başarılı geçen ameliyatta, mayın patlaması sonucunda diz altından kopan sol bacağındaki yaralara, uyluk kemiğindeki kırığa ve sol el tarak kemiğine müdahale edildi. Gazinin sol kolundaki şarapnel parçaları temizlendi.
     Türk Silahlı Kuvvetleri Katrancı'nın doğum gününü unutmadı. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'i temsilen Genelkurmay Genel Sekreteri Tuğgeneral M. Metin Özbek, doğum gününü kutlamak ve başarılı geçen ameliyatın ardından durumunu yakından görmek amacıyla Katrancı'yı ziyaret etti.
     Tuğgeneral Özbek'in Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel'in geçmiş olsun dileklerini ilettiği ziyarette Katrancı, doğum günü pastası kesti.
     Gazi Katrancı'ya kitap hediye edildi.
    
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER