ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 13:57

Genelkurmay Başkanı Özel Van'da


Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, kuvvet komutanları ve Jandarma Genel Komutanı ile Van'a geldi. Buradan helikopterle Hakkari'ye geçen Özel, Hakkari bölgesindeki Bahar-Yaz 2013 Tertiplenmesi kapsamında birlikleri yerinde görüp, denetlemelerde bulunarak personel ile görüşecek.

Hakkari'ye geçmek üzere Ankara'dan Van'a gelen Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, kuvvet komutanları ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Bekir Kalyoncu, Askeri Helikopter Filo Komutanlığı'nda Van Valisi Münir Karaloğlu, 2. Ordu Komutanı Orgeneral Galip Mendi, Jandarma Asayiş Kolordu Komutanı Korgeneral Yıldırım Güvenç ve askeri personel tarafından karşıladı. Vali Karaloğlu, geçtiğimiz günlerde babasını kaybeden Orgeneral Özel'e başsağlığı dileklerini iletti.
Burada kısa bir süre dinlenen Orgeneral Özel ve beraberindekiler, kara yolu ile Jandarma Asayiş Kolordu Komutanlığı'na geçti.
Heyetin, Hakkari bölgesindeki Bahar-Yaz 2013 Tertiplenmesi kapsamında birlikleri yerinde görüp, denetlemelerde bulunarak personel ile görüşeceği belirtildi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER