ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 22:44

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Özel, Arnavutluk'ta


Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Arnavutluk Savunma Bakanı Arben İmami ve Genelkurmay Başkanı Tümgeneral Cemal Gyunkşi'yi ayrı ayrı ziyaret etti.
     Savunma Bakanlığından, basına kapalı ziyaretin ardından, yapılan yazılı açıklamaya göre, İmami, görüşmede, iki ülke arasındaki ilişkilerin her alanda mükemmel olduğunu belirtti.
     İki ülke ordusu arasındaki ilişkilerin üstü düzeyde olduğuna dikkati çeken İmami, NATO çatısı altında yürütülen askeri işbirliğinin de fevkalade seyrettiğini ifade etti.
     İmami, Türkiye'nin bölgesel istikrara yaptığı katkıların dikkat çekici boyutta olduğuna işaret ederek, Arnavutluğun da bölgesel sorunların aşılmasına yapıcı şekilde yaklaştığını söyledi.
     İmami, ayrıca Türkiye'nin, eğitim ve teknoloji alanında Arnavutluğa verdiği destek dolayısıyla teşekkür etti.
     Orgeneral Özel de Türkiye ve Arnavutluk arasında ilişkilerin "kardeşçe" ilişkiler olduğunu, iki ülke arasında imzalanan anlaşmalar çerçevesinde pek çok projeyi başarıyla yürüttüklerini kaydetti.
     Daha sonra, Arnavutluk Genelkurmay Başkanlığını ziyaret eden Özel, burada askeri törenle karşılandı.
     Orgeneral Özel ile Tümgeneral Gyunkşi arasında basına kapalı gerçekleştirilen görüşmede ise kurumlar arası işbirliği ve bölgesel konuların değerlendirildiği belirtildi.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER