ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Aralık 2012 Cuma 11:47

Genel Sekreter'e 4 kurşun

Genel Sekretere 4 kurşun

Evinde silahlı saldırıya uğrayan KÜ Genel Sekreteri'nin öldürülmesiyle ilgili soruşturmada detaylar ortaya çıktı.


Kastamonu Üniversitesi (KÜ) Genel Sekreteri Muhittin Sağlam'ün dün akşam evinin önünde uğradığı silahlı saldırıda hayatını kaybetmesi ile ilgili soruşturma sürüyor. Vücudunun çeşitli bölgelerine 4 kurşun isabet eden Genel Sekreterin cenazesi otopsi için Ankara'ya gönderildi.

Konuyla ilgili açıklama yapan Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, “Kaybımız, acımız çok büyük. Ama insan yakınını, mesai arkadaşını kaybedince çok farklı oluyor. Emniyet kuvvetlerimizin bir an evvel hadiseyi aydınlatmalarını bekliyoruz. Belki tek tesellimiz bu olur." diye konuştu.

İsfendiyar Anadolu Hastanesi Acil Nöbetçi Doktoru Ahmet San ise hastane olarak ellerinden geleni yaptıklarını belirterek, yaklaşık bir saat boyunca Muhittin Sağlam’a kalp masajı dahil her türlü müdahaleyi yaptıklarını, ancak olumlu karşılık alamadıklarını belirtti. Hastayı, hastaneye geldikten 1,5 saat sonra ölü kabul ederek, savcılığa aksettirdiklerini ifade eden San, ''Vücudunda 4 kurşun vardı. Şahsın sağından girip solundan çıkma şeklinde. Kurşunların sağ omuz hizasında, koltuk altında, göğüs hizasında ve bacakta olduğunu tespit ettik. Saldırının yakın mesafeden olduğunu düşünüyoruz. Şahıs kan kaybından öldü." dedi.

Sağlam'ın cenazesi Cumhuriyet Savcılığına ait minibüsle otopsi için Ankara Adli Tıp Kurumu'na sevk edildi.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER