ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2014 Cumartesi 21:50

Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç Tekirdağ'da


Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Bizim merkezi hükümet olarak üstümüzde sorumluluklar var. Yerel yönetimin üzerinde sorumluluklar var ancak beraber olduğumuzda, koordineli bir şekilde bunu götürdüğümüz zaman, o zaman çok daha büyük başarılar elde ediyoruz" dedi.
Kılıç, partisinin il başkanlığınca düzenlenen bir dizi programa katılmak amacıyla geldiği Tekirdağ'ın Kapaklı ilçesinde, AK Parti Tekirdağ Milletvekili Ziyaeddin Akbulut ve AK Parti Kapaklı Belediye Başkan adayı Ömer Karadeniz ile Kapaklı Samsunlular Derneği'ni ziyaret etti.
Bakan Kılıç, burada yaptığı konuşmada, seçim çalışmaları içerisinde olduklarını belirterek, "Biz şu anda yerel seçim çalışması yapıyoruz ama olay yerel seçim olmaktan çıktı fakat yerel seçim olarak bakarsak, AK Parti belediyeciliğinin ne olduğunu hepiniz biliyorsunuz. Ben inanıyorum ki sizler AK Parti belediyeciliği ile tanışmak ve onunla yürümek istiyorsunuz. O zaman 30 Mart'ta sandıkta cevabı vereceksiniz" diye konuştu.
Hükümet olarak sorumluluklarının olduğunu kaydeden Kılıç, "Bizim merkezi hükümet olarak üstümüzde sorumluluklar var. Yerel yönetimin üzerinde sorumluluklar var ancak beraber olduğumuzda, koordineli bir şekilde bunu götürdüğümüz zaman, o zaman çok daha büyük başarılar elde ediyoruz. Çok daha güzel hizmetler yapıyoruz" ifadelerini kullandı.
- "AK Parti hükümeti herkese eşit davranıyor"
Kılıç, iller bankası tarafından yerel yönetimlere ödenen katkı payının, eşit olarak ödendiğini anlatarak, şöyle devam etti:
"Hükümetlerimiz döneminde yerel yönetimlere iller bankasından bir katkı payı ödenir. İller bankasından ödenen katkı paylarındaki kesinti oranı belli bir miktarla sınırlandırılmıştır ve her belediye için eşittir. Yani AK Parti belediyeleri daha fazla alıyor diye bir şey yok. Bütün belediyeler eşit. Biliyorsunuz yaz döneminde hiç kesinti yapılmıyor bütün katkı payını alıyorlar. İşte bu AK Parti hükümetlerinin ve AK Parti belediyeciliğinin de farkı. Biz herkese eşit davranıyoruz ve herkesin kaynakları da eşit."
Yerel yönetimlere verilen kaynakların verimli bir şekilde kullanılması gerektiğini vurgulayan Kılıç, "Verilen kaynaklardan yapılacak olan hizmetlerden sizler faydalanıyorsunuz ama verilen kaynağı verimli bir şekilde kullanmak, doğru şekilde kullanmak da gerekiyor. Kullanmadığınız zaman da doğru belediyecilik yapamıyorsunuz. İşte biz belediyeciliğin nasıl olması gerektiğini, hem Türkiye'de gösterdik hem dünyaya da örnek olduk. Ondan dolayı sizden rica ediyorum, 30 Mart'ta ilçenizi AK Parti belediyesi ile tanıştırın" şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER