ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 17:23

Gençlik Tiyatroları Festivali başladı

Gençlik Tiyatroları Festivali başladı


 Eskişehir'de bu yıl sekizincisi düzenlenen Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, Bilim Sanat ve Kültür Parkı’nda, aralarında Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen ile konuk sanatçıların ve Eskişehirli çocukööların bulunduğu festival yürüyüşüyle başladı.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları'nın bu sene sekizincisini gerçekleştirdiği Uluslararası Eskişehir Çocuk ve Gençlik Tiyatroları Festivali, binlerce çocuğun katılımı ile Bilim Sanat ve Kültür Parkı’nda düzenlenen açılış karnavalı ile başladı. 25 Mayıs’a kadar sürecek olan festival Türkiye, Bulgaristan, Finlandiya, Fransa, Gürcistan, Hırvatistan, İran, İsveç, İsviçre, Moldova’dan tiyatro topluluklarını Eskişehirli çocuk ve gençlerle buluşturacak.

Masal Dünyası girişinde yer alan meydanda düzenlenen açılış töreninde konuşan Başkan Büyükerşen, Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı yeni yatırımlar arasında çocuklara yönelik birçok proje olduğunu söyleyerek, akvaryum ve hayvanat bahçesinin inşaat çalışmalarının devam ettiğini vurguladı.

Başkan Büyükerşen, Büyükşehir Belediyesi olarak çocuklar için yapılan yatırımların devam edeceğini belirterek, "Siz sevgili çocuklarımız için Bilim-Deney Merkezi’ni ve Uzay Evi’ni açtık. Bu yıl içinde deniz yaşamını daha iyi öğrenebileceğiniz akvaryumu ve hayvanları daha yakından tanıyacağınız hayvanat bahçesini hizmete sokacağız. Tüm çabalarımız siz çocuklarımızın daha yaşanabilir bir şehirde, geleceğe umutla bakmanızı sağlamak. Yabancı ülkelerden gelen kardeşlerinizle kucaklaşacağınız bu festivalde, birbirinizin oyunlarına gülecek birbirinizi alkışlayacak ve ülkeler arası dostluk köprüleri kuracaksınız. Hepinizi kucaklıyorum.” şeklinde konuştu.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER