ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Haziran 2013 Cumartesi 15:42

Gençlik Bilgi Evi Projesi'ne SODES desteği

Gençlik Bilgi Evi Projesine SODES desteği


Osmaniye'de Kalkınma Bakanlığı koordinasyonunda Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı (DOĞAKA) tarafından yürütülen Sosyal Destek Programı (SODES) 2013 değerlendirme sonuçları açıklandı.

Hasanbeyli Belediyesi tarafından hazırlanan ve SODES kapsamında kabul edilen ‘Gençlik Bilgi Evi Projesi’ DOĞAKA tarafından destek almaya hak kazandı.

Proje sayesinde ilçeye ilk kez Gençlik Bilgi Evi kazandırılacağını söyleyen Hasanbeyli Belediye Başkanı Yusuf Tozluklu, Türkiye'nin en önemli gücünün gençlik olduğunu söyledi.

Değişen sosyal hayatla birlikte gençlerin de ilgi alanlarında farklılık olduğuna dikkat çeken Başkan Tozluklu, "Kırsal kesimde ki yerleşim yerlerinde gençler için sosyal alanlar maalesef bulunmuyor. Okul dışında vakit geçirebilecekleri, kendilerine yeni ilgi alanları oluşturacakları ortamları hazırlamak zorundayız. DOĞAKA’ya SODES kapsamında sunduğumuz Gençlik Bilgi Evi Projesi başarılı bulundu. Bunu ilçem adına çok önemsiyorum. Gençlerimizin önemli bir beklentisini bu proje ile hayata geçirmenin mutluluğunu yaşıyorum." dedi.

SODES kapsamında sundukları ‘Gençlik Bilgi Evi Projesi’ne DOĞAKA tarafından 74 bin TL hibe desteği verileceğini belirten Hasanbeyli Belediye Başkanı Yusuf Tozluklu, ilçeden toplam 3 projenin destekleneceğini ifade etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER