ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 15:19

"Gençleri korumak için çaba gösteriyoruz"

"Gençleri korumak için çaba gösteriyoruz"


Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven, yaptıkları çalışmalarla her ay ortalama 2 ton uyuşturucu madde ele geçirdiklerini belirterek, "Diyarbakırlı gençleri korumak için özellikle Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğümüz ekipleri büyük bir çaba gösteriyor. Sokak satıcılarına karşı mücadelemiz hassasiyetle devam ediyor." dedi.

Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven, uyuşturucuyla mücadele çalışmaları hakkında düzenlenen basın toplantısına katıldı. Güven, burada yaptığı konuşmada, sokak satıcılarına yönelik büyük bir mücadele halinde olduklarını söyledi. Geçen yıl sokak satıcılarına 116 operasyon yaptıklarını anlatan Güven, zehir tacirlerinin özellikle polisin zaafının olduğunu düşündükleri saatlerde aktif çalıştıklarını kaydetti.

Diyarbakır’da bir hafta içerisinde düzenledikleri 4 ayrı operasyonda 228 kilogram esrar maddesi ele geçirdiklerini kaydetti. Güven, "KOM Şube Müdürlüğü Narkotik Suçlar Büro Amirliği görevlilerimiz temin etmiş oldukları uyuşturucu maddeleri batı illerine nakleden şahıs ve organizasyonlara yönelik yapılan çalışmalar kapsamında 25.02.2013 tarihinde bir araca yönelik olarak yapılan operasyonda toplam 56 kilo 200 gram kubar esrar maddesi ele geçirilmiş ve 1 şüpheli yakalanmıştır. 28.02.2013 tarihinde ise bir araca yönelik olarak yapılan operasyonda toplam 109 kilo 400 gram Kubar Esrar maddesi ele geçirilmiş ve 1 şüpheli yakalanmış. 01.03.2013 tarihinde ise bir araca yönelik olarak olarak yapılan operasyonda toplam 228 kilogram kubar esrar maddesi ele geçirilmiş ve 1 şüpheli yakalanmıştır." dedi.

SOKAK SATICILAR OPERASYONUNDA KALEŞNİKOF ELE GEÇİRİLDİ

Diyarbakır’da uyuşturucu madde kullanan ve satan sokak satıcılarına yönelik olarak yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Güven, "Hasırlı Mahallesi'nde bulunan bir ikamette 02.03.2013 tarihinde yapılan aramada, 54 adet fişek halinde 1kilogram satışa hazır esrar maddesi, 11 kilo 100 gram kubar esrar maddesi, 400 gram toz esrar maddesi, 1 adet Kaleşnikof marka uzun namlulu silah, 50 adet kaleşnikof mermisi ele geçirilmiş ve 1 şüpheli yakalanmıştır. Ele geçirilen kaleşnikof tüfeğin yapılan kriminal incelenmesi neticesi 2 farkı yaralama olayında kullandığı tespit edilmiştir." diye konuştu. Güven, adli makamlara sevk edilen 4 şüphelinin tutuklandığını 2 kişinin ise arandığını kaydetti.

Güven bir soru üzerine ise başlatılan çözüm sürecinin kendilerini etkilemediğini ve çalışmaların devam ettiğini kaydetti.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER