ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Nisan 2013 Çarşamba 12:58

GENÇBİRSİAD, büyükşehir vizyonuna hazırlanıyor

GENÇBİRSİAD, büyükşehir vizyonuna hazırlanıyor


Hatay Birleşik Sanayi ve İş Adamları Derneği (BİRSİAD) bünyesinde faaliyet gösteren GençBirsiad üyeleri Hatay’ın büyükşehir vizyonuyla hızlı bir şekilde gelişeceğini ön görerek, yeni yapıda daha aktif çalışma kararı aldı.
BİRSİAD komiteler bünyesinde faaliyetlerini yürüten GençBirsiad üyeleri ilk toplantısında sosyal, kültürel ve ekonomik anlamda yapacakları faaliyetleri planlayarak Hatay'a fayda sağlayacak yurt içi ve yurt dışı ticari gezilerin akademik takvimini hazırladı.
GençBirsiad Başkanı Mehmet Can Uçar yönetim kurulu ile aldıkları bayrağı daha ileriye taşıyacaklarını söyledi. Hatay'ın büyükşehir vizyonu çerçevesinde hızla gelişeceğini kaydeden Uçar ‘’Bu vizyona paralel olarak önümüzdeki dönemde aktif bir çalışma programı uygulayacağız. Eskinin tecrübesi ile yeninin teknolojisini harmanlayarak çalışmalarımız büyük bir ivme kazanacaktır. Bu doğrultuda GençBirsiad bazen tecrübe paylaşım programlarında, bazen ticaret ve yatırım heyetinde, bazen de extrem sporlar yaparken görebilirsiniz” dedi.
BİRSİAD Genel Sekreteri Kerem Çağlar, Sivil Toplum Kuruluşları'nın üyelerine daha verimli hizmet verebilmeleri için sektörel çalışmalara yönelmeleri gerektiğine dikkat çekti.
Genel Sekreter Çağlar ; “BİRSİAD bünyesinde GençBirsiad, BirsiadGıda, Birsiadİnşaat, BirsiadMobilya, BirsiadTekstil, olmak üzere 5 komite sektörel faaliyetlerini sürdürüyor. Bu komiteler arasında GençBirsiad, mevcut enerjimizi şehrimizde sinerjiye dönüştürmede köprü vazifesi görerek, İş Dünyasının hareketli yönü olacaktır” ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER