ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Aralık 2013 Cumartesi 14:10

Genç öğretmenlerden anlamlı proje

Genç öğretmenlerden anlamlı proje


Bursa Demirtaş Tarık Çevikel Ortaokulu öğretmenleri tarafından Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı Ulusal Ajans hibesiyle gerçekleştirilen ‘Nuh’un Gemisi’yle Gönüllere Yolculuk’ isimli projelerini tamamladı.

Demirtaş bölgesinde ergenlik çağında bulunan gençlerin bu dönemi sağlıklı bir biçimde atlatmalarını amaçlayan proje kapsamında gençlere ve ailelerine yardımcı olma amacıyla bir araya gelen öğretmenler çalışmalarını tamamladı.

Özelikle kısıtlı imkanlarla hayatlarını sürdüren gençlerin tercih edildiği projede gençler birbirinden önemli etkinliğe imza attı. Huzurevi ve Körler Derneği ziyaret edip, Körler Derneği’ne sesli kitap hediye eden öğretmenler, yüzme eğitimi, okul duvarlarını boyama etkinliği, ergenlikle ilgili seminerler düzenlendi. Ayrıca öğretmenler aile ziyaretleri gerçekleştirdi.

Ergenlik döneminin gençler için çok zor bir dönem olduğuna ilişkin farkındalığını artırmak ve hem gençlere hem de ailelerine yardımcı olmak için böyle bir proje yaptıklarını ifade eden Genç Öğretmenler Grubu, üyeleri proje sonucunda amaçlarına ulaştıklarını ifade etti.

Grup üyeleri, düzenledikleri seminerlerle aileleri bilinçlendirdiklerini, öğrencilere yaptırdıkları faaliyetlerle boş zamanlarını verimli değerlendirme, spora yönlendirme, sorumluluk bilincini artırma, kültürlerarası etkileşim gibi etkinliklerle Demirtaş bölgesinde farkındalık oluşturduklarını söyledi.

Grup üyeleri, bundan sonraki projelerinde daha fazla gence ulaşmayı ve daha fazla faaliyet yapmayı hedeflediklerini de belirtti.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER