ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 17:08

Genç: "Mutlu bir şehir için çalışıyoruz"

Genç: "Mutlu bir şehir için çalışıyoruz"


 Samsun Canik Belediye Başkanı Osman Genç, insanların mutlu, çocuklara daha yaşanabilir bir şehir bırakmak için çalıştıklarını söyledi.

Canik Belediyesi ve TOKİ işbirliğiyle Yeşilova ve Gazi Mahallesi'nde yapımı devam eden Kuzey Yıldızı Projesi'nin 2. etap çalışmaları kapsamında Konut Alma Hakkı ve Konut Belirleme Kura çekimi töreni Canik Kültür Merkezi'nde yapıldı. Kura çekimine Canik Belediye Başkanı Osman Genç'in yanı sıra, TOKİ yetkilileri ve konut edinecek vatandaşlar katıldı. Başkan Genç, şehirlerin insan yaşamında etkisi olduğuna dikkat çekerek, insanların mutlu olduğu, çocuklara daha yaşanabilir bir şehir bırakmak için çalıştıklarını söyledi.

İNSANLARIN UFUKLARI DEĞİŞTİ

Vatandaşların oldukça heyecanlı olduğu törende ilk kuraları çeken Başkan Osman Genç, "Şehirlerin de bir ruhu vardır. Şehirler, insan yaşamı üzerinde çok önemlidir, hatta insan yapısının karakteristik özelliklerini büyük oranda belirler. Bizler de insanlarımızın daha mutlu olduğu, çocuklarımızın hayal güçlerini artıran, onların bakış açılarını büyüten şehirler meydana getiriyoruz. Karadeniz'de ilk kez kentsel dönüşüm projesini ilçemizde uyguluyoruz. Cezaevini de ilçemizden kaldırıyoruz. İnsanlarımızın da artık dünyaya bakışları, ufukları değişti." dedi.

Başarının birlikte olduğuna dikkat çeken Başkan Osman Genç, "Kuzey Yıldızı hepimizin başarısıdır. Burada yeni bir şehir meydana getiriyoruz. Ancak bu sadece Canik Belediyesi ve TOKİ'nin başarısı değildir. Bu Gazi ve Yeşilova mahallemizde yaşanlarla birlikte başardığımız bir eserdir. Biz şehirlerin doğusunun da gelişebileceğini gösterdik. Tamamlandığında yaklaşık 14 bin insanımızın yaşayacağı Kuzey Yıldızı'nda doğacak çocuklarımızın da geleceğe daha sağlıklı mekanlarda hazırlanmasını sağlıyoruz." diye konuştu. Kentsel dönüşüm ya da yaşanabilir bir kentin tek başına sadece modern konutlar yapmakla mümkün olmayacağını ifade eden Başkan Genç, "Siz ne kadar modern konutlar yaparsanız yapın, o şehrin ruhu yoksa o şehre yaşanabilir bir yer diyemezseniz. Bizler kentsel dönüşümü yaptığımız eğitim yuvalarıyla, kültür-sanat, spor merkezleriyle, alışveriş merkezleriyle tamamlıyoruz. Aslında baktığınızda hepsi bir bütündür. Şehir, insan ve hizmet ortak paydada buluşur. İhtiyaçların doğru tespitiyle sağlıklı ve marka şehirler doğar. Canik Belediyesi olarak bizim de hedefimiz bu ortak paydaları buluşturmak." şeklinde konuştu.

610 konut için 486 kişi kuraya katıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER