ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Mart 2013 Salı 11:14

Genç engellilerden bir madalya daha

Genç engellilerden bir madalya daha


Türkiye Engelliler Yüzme Türkiye Şampiyonası’nda bir gümüş bir de bronz madalya kazanan Abdulvahap Berktaş Adana’nın gururu oldu.

1-3 Mart tarihleri arasında İstanbul Cebeci Spor Kompleksi’nde yapılan şampiyonada Adana Genç Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü sporcusu Berktaş, 100 metre sırtüstünde gümüş madalyaya ulaşırken, 100 metre kurbağalamada da üçüncü olarak bronz madalya kazandı. Berktaş’ın başarısından duyduğu memnuniyeti dile getiren Kulüp Başkanı Celal Karadoğan, Abdulvahap Berktaş’ın tam bir yıl önce sakatlandığını ve bu nedenle atletizmi bırakmak zorunda kaldığına dikkat çekti. Karadoğan, “Abdulvahap tecrübesi olmadığı bir dal olan yüzmede de başarısını gösterdi. Havuzda ciddi rakipleri olmasına karşın katıldığı ilk yüzme şampiyonasından iki madalya çıkarması büyük bir mutluluk.” dedi.

ÜÇ ŞAMPİYONADA 15 ALTIN, 2 GÜMÜŞ, 3 BRONZ MADALYA
Kulüp olarak son bir ay içerisinde üç şampiyonaya katıldıklarını anımsatan Karadoğan, bu şampiyonalarda masa tenisinde 3 altın, 1 bronz, atletizmde 12 altın, 1 gümüş, 1 bronz, yüzmede 1 gümüş, 1 bronz madalya kazandıklarını söyledi. Karadoğan, “Dilba ve Abdulvahap gibi genç yeteneklerimiz var. En büyük hedefimiz 2016 Paralimpik Oyunlarına Adana’dan sporcu göndermek.” diye konuştu. Öte yandan Çukurova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü personeli olan Abduhvahap Berktaş, şampiyonadan döndükten sonra Kaymakam Abdulhamit Erguvan’ı ziyaret etti. İlçe Milli Eğitim Müdürü Veysel Kamil Akman’ın da hazır bulunduğu ziyarette, Kaymakam Erguvan, gösterdiği başarıdan dolayı Berktaş’ı kutlayarak, "Bu azmin herkese örnek olmasını diliyorum. Bundan sonrada başarıların artarak geleceğine yürekten inanıyorum.” şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER