ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Mevzi Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 21:15

Gemlik'te yaşanan fidye olayında gergin bekleyiş sürüyor

Gemlikte yaşanan fidye olayında gergin bekleyiş sürüyor


Bursa'nın Gemlik ilçesinde, bir benzin istasyonunda yaşanan adam kaçırma olayında gergin bekleyiş sürüyor.

Gemlik ilçesinde bir benzin istasyonuna gelen kar maskeli ve silahlı iki kişi, benzin istasyonunun ortağının oğlunu kaçırdı. Bir süre sonra ankesörlü telefonla iş adamını arayan zanlılar, 1 milyon TL fidye istedi.

Edinilen bilgiye göre; Gemlik Kurşunlu'da, bu sabah saatlerinde İzzet Ekin'in ortağı olduğu benzin istasyonuna gelen kar maskeli ve silahlı iki kişi, Ekin'in 27 yaşındaki oğlu Uğur ekin'i kaçırdı. Otomobille uzaklaşan zanlılar, önce Uğur Ekin'in telefonundan, ardından Gemlik merkezden olduğu tahmin edilen bir ankesörlü telefondan iş adamı İzzet Ekin'i arayarak, "Oğlunu kaçırdık. Polis ekiplerine haber verirsen oğlun zarar görür. 1 milyon lira fidye hazırla. Seni daha sonra arayacağız." dedi.

İzzet Ekin'in güvenlik güçlerine haber vermesi üzerine jandarma ve polis ekipleri olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlattı. Jandarma ekipleri, çevre yollarda geniş çaplı kontroller başlatırken, polisler de her tarafta arama yapıyor. Söz konusu istasyona toplanan Ekin'in yakınları ise gergin bir şekilde gelecek mutlu haberi bekliyor.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER