ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 16:29

Gemlik'e bölge parkı yapılacak

Gemlike bölge parkı yapılacak


Bursa Büyükşehir Belediyesi, Gemlik'e bölge parkı yapılacağını açıkladı. Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz ile bölge parkının yapılacağı alan içerisinde incelemelerde bulunan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, çalışmaların tamamlanmasıyla Gemlik'in 32 bin metrekarelik mükemmel bir aktivite ve dinlenme alanına kavuşacağını söyledi.

Düzenlenecek yeşil alanların arsaları ile arazilerini elde etme çalışmalarını ilçe belediyeleriyle sürdürdüklerini, sonra da bunların düzenlemesini gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Altepe, "Bunlardan en önemlilerinden birini de şirin ve güzel ilçemiz Gemlik´te başlatmış bulunuyoruz. Gemlik'te daha önce hurdacıların bulunduğu Kumla yolu üzerinde yaklaşık 32 bin metrekarelik alanı yeni baştan düzenliyoruz. Şu anda Gemlik Belediyesi tarafından kamulaştırması tamamlanan bu alanımızın yaklaşık yüzde 70´lik kısmında çalışmalara başladık. Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Gemlik halkını nefes alacağı, spor ve yürüyüşlerini gerçekleştirebileceği, güzel vakit geçirebileceği dev bir etkinlik alanını hizmete almış olacağız. Gemlikliler için Gemlik'e değer katan güzel bir proje olacak." dedi.

Bölge parkının çocuk oyun ve yeşil alanları, yürüyüş yolları, meydanları, lunaparkı, havuzu, oturma mekanları, kafeteryaları ve yelkenli seyir terasıyla Gemlik'e yakışacağını söyleyen Başkan Altepe, "İşin uygulamasına bugün itibariyle geçmiş bulunuyoruz. İnşallah kısa zamanda tamamlamış olacağız. Bu proje, Gemlik Belediyesi'yle ilçeye kazandırılan en önemli projelerden biridir. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun." diye konuştu.

Gemlik Belediye Başkanvekili Refik Yılmaz ise Büyükşehir Belediyesi'yle birlikte Gemlik'e hizmetlerin yağmaya devam ettiğini söyledi. Önce alt yapı, ardından rekreasyon, sonrasında da sosyal tesisler derken Gemlik'in en büyük bölge parkı inşaatına başlamanın verdiği mutluluğunu yaşadıklarını belirten Yılmaz, "Belediyemiz tarafından kamulaştırılan alanımız Büyükşehir Belediyemiz tarafından projelendirildi. Bugün itibariyle çalışmalar başladı. Burası genç kesimin eğlenebileceği, yaşlı kesimin de dinlenebileceği bir mekan olacak. Çok prestijli bir proje olacak." 
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER