ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ağustos 2013 Cuma 23:45

Gemerek Kaymakamlığı'ndan iftar


Gemerek Kaymakamlığı tarafından organize edilen, ilçede faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ile esnaf ve iş adamlarının desteği ile Gemerek İmam Hatip Lisesi'nin bahçesindeki iftar programına çok sayıda vatandaş katıldı.

İftara katılanlarla ilgilenen Gemerek Kaymakamı Yusuf Özbey, ”Geçen hafta Yeniçubuk beldemizdeki iftardan sonra ilçemizde de aynı kalabalık ve coşku ile sizlere hitap etmenin mutluğunu yaşıyorum. Ramazan, birlik ve beraberlik, onun getirmiş olduğu güzel atmosfer çok şükür ki ilçemizde de memleketimizin her yerinde olduğu gibi tesir edilmiş durumda. Allah, bu birlik ve beraberliğimizi bozmasın, herkese teşekkür ediyorum.” dedi.

Vatandaşların yoğun ilgisi ile gerçekleşen iftar programına başta şehit ailesi ve yakınları, ilçe halkı ve mevsimlik işçi olarak gelen işçiler katıldı. Gemerekli olduğunu belirten ve Kaymakam Yusuf Özbey’in özel ilgi gösterdiği 88 yaşındaki Devlethan Delibaş, ”Ben fakir olmama rağmen kendi imkânlarımla çalıştım, hacca gitmek istedim, oğullarım ve komşularım kendime ev yaptırmamı söyledi, ben ise ben Allah’ın evini ziyaret edeyim, Allah benim evimi yapar niyeti ile gittim ve geldim. Kaymakam Yusuf Özbey’e, bizlere göstermiş olduğu yakın ilgiden ve vermiş olduğu bu iftara beni makam arabasıyla getirmesinden dolayı çok teşekkür ederim.” diye konuştu.

Kaymakam Yusuf Özbey ise bakacak kimsesi olmayan Devlethan Delibaş'la devlet olarak yakından ilgilendiklerini ve yaptırdıkları sosyal hizmet konutlarından bir daire verdiklerini belirtti. Yaklaşık bin kişinin katıldığı iftar programına Kaymakam Yusuf Özbey'in yanı sıra İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Selman, İlçe Müftüsü İhsan Öz ile mülki ve idari amirler katıldı. Program, İlçe Müftüsü İhsan Öz tarafından yapılan dua ile sona erdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER