ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mart 2013 Pazartesi 16:33

Gelin kaynana okuma yazma öğrendi


Bursa’da Osmangazi Belediyesi Meslek Edindirme Kursları’na (OSMEK) devam eden gelin-kaynana, okuma-yazma sertifikalarını birlikte aldı.

OSMEK’in AÇEV işbirliğiyle Emek Kültür Merkezi’nde düzenlediği okuma yazma kursu tamamlandı. 3 ay süren kursun sonunda okuma yazmayı söken kursiyerler düzenlenen törenle sertifikalarını aldı. Osmangazi Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Selimoğlu’nun da katıldığı törende 12 kişi okuma yazma belgesi 10 kursiyer de ilkokul diploması aldı.

Başkan Yardımcısı Selimoğlu, şunları dile getirdi: “Okuma yazma öğrenmiş olmanız sizin ufkunuzu açacaktır, bundan sonra sürekli olarak kitap okuyarak basını takip ederek kendinizi geliştirmeniz gerekiyor. Bu diploma çok önemli, fakat bu bir temeldir. Sizler üzerine koyarak kendinizi geliştirmeye devam edeceksiniz.”

Selimoğlu, kursiyerlere diplomalarını dağıttı. Ödül töreninde aynı kursa devam eden gelin ve kaynana, belgelerini birlikte kutladı. 78 yaşındaki Taşdan Gökçe, gelini Melahat Gökçe ile birlikte devam ettiği kursların sonunda okur yazar oldu. Artık ismini ve adresini yazabildiğini, tabelaları ve gazeteleri okuyabildiğini dile getiren Gökçe, gelininin kendisine yardımcı olduğunu, ancak daha çok torunlarıyla ders çalıştığını anlattı. Gökçe, şöyle konuştu: “Okuma yazma öğrendim artık ismimi yazabiliyorum, harfleri okuyabiliyorum. Gelinim genç beraber gelelim dedik. Doktora gittiğim zaman tabelaları okuya biliyorum doktorumu bulabiliyorum artık.”

Gelin Melahat Gökçe ise kayınvalidesine yardımcı olmaya çalıştığını belirterek, “Çocuklarım var, pek yardımcı olamadım. Biraz kızıyordu bana, ama çocuklar ona da yardımcı oldular.” dedi. Gökçe, ilkokul diploması alarak ehliyet almak istediğini sözlerine ekledi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER