ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 17:05

Gelin-kaynana cinayetinde müebbet hapis

Gelin-kaynana cinayetinde müebbet hapis


Kocaeli'nde öldürülen gelin ve kaynana davasında sanıklardan 2'sine kasten tasarlayarak adam öldürmek suçundan 2'şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Olay, 16 Şubat 2012'de Derince ilçesine bağlı İbni Sina Mahallesi Piri Reis Caddesi'ndeki bir evde meydana gelmişti. Evde bulunan Güler Kurt ve gelini Hatice Kurt evlerinde boğazları kesilerek öldürülmüş olarak bulunmuş ve olayla ilgili olarak soruşturma kapsamında Güler Kurt’un yeğenleri Muhammet Mutlu, Mevlüt Mutlu ile arkadaşları Uğur Ulus ve Murat Kilitçi tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

        Olayla ilgili olarak Kocaeli 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davaya bugün de devam edildi. Duruşmaya, tutuklu sanıklar Muhammet Mutlu, Mevlüt Mutlu, Uğur Ulus, Murat Kilitçi ile avukatları Ersin Zaralıoğlu, Suat Çelik, Nejdet Çağlar, Didem Zengin ve öldürülen Güler ve Hatice Kurt’un eşi Rasim Kurt ile oğlu Fatih Kurt ve avukatları Engin Yaman katıldı. Duruşmanın sonunda hâkim, taraflara son sözlerini sordu.

        Engin Yaman ve öldürülen Güler Kurt ile Hatice Kurt’un yakınları sanıkların en ağır şekilde cezalandırılmalarını talep etti. Tutuklu sanıkların avukatları daha önceki beyanlarını tekrarladı. Sanıklar ise pişman olduklarını söyledi. Mahkeme verdiği aranın ardından kararını açıkladı. Olayla ilgili olarak mahkeme de savcının mütealası ile aynı yönde karar verdi. Mahkeme Uğur Ulus ve Murat Kilitçi isimli şahıslara kasten tasarlayarak adam öldürmek suçundan 2’şer kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verdi. Yine aynı sanıkları yağma suçundan 11’er yıl 3’er ay hapis cezasına çarptırdı.

        Öte yandan olaya karışan, öldürülen Güler ile Hacer Kurt’un akrabaları Muhammet ve Mevlüt M.'ye yağma suçundan 11'er yıl 2'şer er ay hapis cezası verdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER