ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2014 Cumartesi 16:06

Geleneksel spor oyunları başladı


Ümraniye Belediyesi ile Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün ortaklaşa düzenlediği '6. Geleneksel Ümraniye Spor Oyunları’ başladı. 80 okuldan katılan onlarca öğrenci, 14 branşta yarışacak.

Ümraniye Belediyesi ile Ümraniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün her yıl ortaklaşa düzenlediği ilk kez 2009 yılında başlayan Geleneksel Ümraniye Spor Oyunları, bu yıl Ümraniye Kültür Merkezi’nde yapılan fikstür çekimi ile başladı. Fikstür çekimine Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir, Ümraniye Milli Eğitim Şube Müdürü Gülay Turhan, Ümraniye Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Muhammed Kılıç, spor komisyonu, beden eğitimi öğretmenleri ve öğrenciler katıldı. Kura çekimi ile takımların belirlendiği programda konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Mesut Özdemir, spor alanında elde edilecek başarıların, başka alanlarda da başarı getireceğini söyledi. Özdemir, emeği geçen herkese teşekkür ederek oyunlara katılacak öğrencilere başarılar diledi.

6. kez yapılacak spor oyunlarına, Ümraniye’deki ilköğretim, ortaokul ve lise dengi 80 okuldan 7 bin 750’e yakın öğrenci katılacak. 14 ayrı branşta yıldızlar, küçükler ve gençler kategorilerinde kızlar ve erkekler olarak yapılacak müsabakalar; futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, satranç, güreş, teakwondo, karate, halk oyunları, atletzim, hentbol, badminton, futsal ve wushu dallarında yapılacak.

Yaklaşık 5 ay sürecek spor oyunlarının kapanışı 19 mayıs haftasında yapılacak.

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER