ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 18:27

"Geleceğimizin eğitimde olduğunun bilincindeyiz"

"Geleceğimizin eğitimde olduğunun bilincindeyiz"


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, “En önemli yatırımın eğitime yapılanın olduğunun farkındayız. Beşeri sermaye olarak tabir edilen nitelikli insan gücünü çok önemli. Nüfusumuz çok olabilir. Eğer bunun hepsi nitelikli ise işte o çok büyük bir sermayedir. Biz de bunun farkına vardığımız için son yıllarda bütçemizin çoğunun eğitime ayırıyoruz. Geleceğimizin nerede olduğunun bilincindeyiz.” dedi.

    Rize’deki temasları çerçevesinde Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı ile Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Arif Yılmaz’ı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Gül, “Eğitim denilince akla sadece öğretim gelmemeli. Araştırma geliştirme ve akademik çalışmalar çok önemli. Türkiye’de artık her ilde bir üniversite var.” şeklinde konuştu.

    Cumhurbaşkanı Gül, Rektör Prof. Dr. Yılmaz’a hitaben de şunları söyledi: “Burada Rize ve çevre illerden öğrencileriniz var. Onları en iyi şekilde yetiştirmelisiniz. Bu konuda ülkemizin her türlü imkanı var. Bina araç ve gereçlerin hepsi karşılanıyor. Onların içerisine ruh vermek de size kalıyor. Eğer akademik faaliyetler istenilen seviyeye yükselmezse yapılan yatırımların karşılığını alamamış oluruz. Üniversitenin adının Başbakan recep Tayyip Erdoğan’ın adını taşıması da buradaki görevlilere ayrı bir sorumluluk katıyor.”

    Üniversiteden önce Cumhuriyet Çay Fabrikası’nda incelemelerde bulunan Cumhurbaşkanı Gül’e, ÇAYKUR Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, yeşil çayın siyah çaya dönüşme sürecini anlattı. ÇAYKUR’daki kamelyada bir süre dinlenen Cumhurbaşkanı Gül’e ÇAYKUR’un yeni ürünü meyveli çay Didi ikram edilince ‘Hakiki çay yok mu?’diye sordu. Ardından normal çay gelince de “İşte hakiki çay bu.” dedi.

    Gül, fabrika çıkışında işçilerle fotoğraf çektirdi. KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER