ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Mayıs 2013 Pazartesi 17:50

Gazipaşa'nın ilk 4 yıldızlı oteli dualarla hizmete girdi


Antalya’nın Gazipaşa ilçesinde bu yıl hizmete giren Grad Akca Otel düzenlenen törenle hizmete girdi. Gazipaşa’da denize 25 metre mesafede olan ve alkol hizmeti sunulmayan otelde bay ve bayanlara ayrı olmak üzere iki havuz mevcut. 6 bin 500 metrekare alan üzerine kurulu otelde 100 standart oda bulunuyor.
Açılışa Alanya Kaymakamı Hulusi Doğan, Gazipaşa Kaymakamı Muhittin Pamuk, Gazipaşa Belediye Başkanı Cemburak Özgenç, Gazipaşa İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çevik, Gazipaşa İlçe Müftüsü Ahmet Şamil Ok, Gazipaşalı Emekli Vali Süleyman Oğuz, Avukat Kemal Akca, Ak Parti İlçe teşkilatı üyeleri ve davetliler katıldı. Açılış programında Emekli Vali Süleyman Oğuz ve Kemal Akca konuşmasından sonra İlçe Müftüsü Ahmet Şamil Ok duaı yaptı. Açık büfeden yemeğini alan davetliler müzik ve havai fişek gösterisini izledi.
Gazipaşa Kaymakamı Muhittin Pamuk, ilçede turizm adına bir ilki daha gerçekleştiğini belirterek, "Turizm belgeli 4 yıldızlı ilk oteli açıyoruz. Gazipaşa dendiğinde hep önemli bir turizm potansiyeli olduğunu vurguladık. Fakat bu potansiyelin mevcut olması yeterli değil. Önemli olan bunun harekete geçmesi. Gazipaşa'da son günlerde önemli gelişmeler yaşanıyor." dedi.
Açılışta konuşan Avukat Kemal Akça ise “Çok güzel ve nezih bir ortam, burada açılan bu otel in hizmete girmesi ile ilçede turizmin daha da gelişeceğini ve bunun eğitime de ve ilçe esnafına da katkısı olacağını düşünüyorum. Ben memleketini seven birisiyim. Gazipaşa'da 3 okul bir cami yaptırdım. İnşallah Gazipaşa'ya bir okul daha yapacağım ve babamın ismini vereceğim. En büyük mutluluğum çocuklarımızın okuması ve vatana millete hayırlı evlat olarak yetişmesidir. Şimdiden hayırlara vesile olması dileği ile hepinize saygı ve selamlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Emekli Vali Süleyman Oğuz da; “Kemal Akça üzeri toprak bir evde yumurta yiyerek bu ilçeye 15 yıl hizmet etti. Kemal Akça'yı hiçbir zaman bu ilçenin unutmaması gerekir. İlçede ne zaman cami, okul eksiğimiz var denildi ve elini taşın altına koyarak bunların inşasını yaptırdı. Kendileri çok değerli hayırseverlerdendir. Ona uzun ömürler diliyorum. Geçmişini unutanlar geleceği göremezler. Bugünlere hizmet edenleri özellikle güzel ilçemize unutmamamız gerekiyor.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER