ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Ekim 2013 Pazartesi 15:38

Gazipaşa'da, 300 hektar ormanlık alan kül oldu


Antalya'nın Gazipaşa ilçesinde dün gece başlayan yangın söndürelemiyor. Şuana kadar 300 hektar ormanlık alan kül olurken, yangının 2 ayrı noktadan çıkması sabotaj ihtimali olabileceğini ortaya koyuyor.

Akoluk Köyü Teke mevkiinde dün gece yangın çıktı. Yangın, rüzgarın etkisiyle birden büyüdü. Köylülerin ihbar ettiği yangına Gazipaşa Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri ilk müdahaleyi yaptı. Çok büyük bir alana yayılan yangına Anamur, Alanya, Manavgat ve Gülnar Orman İşletme müdürlüklerine bağlı arazöz ve yangın söndürme ekipleri de destek verdi. Yangın devam ediyor. Şuana kadar 300 hektar alan kül oldu. Yangını 3 hikopter, 180 orman işçisi, 40 arazöz ve iş makinesi söndürme çalışmalarına devam ediyor. Yangının 2 ayrı noktadan çıktığı belirtiliyor. Bu nedenle sabotaj ihtimali olabileceği belirtiliyor. Konuyla ilgili Jandarma olay yeri inceleme ekiplerinin gerekli incelemelerin yapıyor.

Yangının gece saat 23.00 sıralarında çıktığını ifade eden Kaymakam Muhittin Pamuk, rüzgarın şiddetiyle şuan akadar 300 hektar alanın yandığını ifade etti. Valilik Kriz Merkezi'ne 300 hektar olarak bilgi verdiklerini ifade eden Pamuk, yangının niçin çıktığını Jandarma tarafından araştırıldığını söyledi. Rüzgarın kesilmesiyle söndürme çalışmalarının rahat yapıldığını ifade eden Pamuk, "İnceleme bitsin raporlar çıktısın ondan sonra gerekli açıklamaları yaparız. Yangının çıkış nedeni ayrıntılı ve geniş çerceveli araştırılıyor. Tahkikat devam ediyor. Bizim için can kaybı olmaması sevindirici. Yerleşim alanı yanan yer yok." dedi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER