ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2013 Salı 21:05

Gazipaşa Belediyesi yolsuzluk davası ertelendi


Antalya Gazipaşa Belediye Başkanı Cemburak Özgenç'in de aralarında bulunduğu 15 kişinin 'İhaleye fesat karıştırmak ve ihale yolsuzluğu' davasına Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde devam edildi.

Akşam saatlerinde Alanya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davada Belediye Başkanı Cemburak Özgenç, Belediye Başkan Yardımcıları Rıfat Sönmez, Fazıl Taşlı, Fen İşleri Müdürü Ersan Erkovan, emekli memur Cavit Y., Özel Kalem Müdürü Mukadder Ç., Fen İşleri Şubesi çalışanı Oğuzhan S., müteahhit Bedri G., müteahhit sekreteri Dilek Y., inşaat mühendisi Oğuzhan O., müteahhit firma çalışanı Meral Ö., Minibüsçüler ve Küçük Otobüsçüler Kooperatifi Başkanı Mehmet E., Gazi Mahallesi Muhtarı ve Müteahhit Şefettin L. ve müteahhit Hüseyin Ş. hazır bulundu. Duruşmaya zanlılardan sanayici Metin B. ise katılmadı.

Duruşmada, Cemburak Özgenç'in babası Mehmet Özgenç ile Belediye Meclis Üyesi Eergün Sönmez tanık olarak dinlendi. Soruşturmanın başlamasına sebebiyet veren Belediye Meclis Üyesi Sönmez bir önceki dönem Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yürüttüğünü, ancak yeni dönemde başkan yardımcılığı görevine getirilmediğini belirtti. Tanıkların dinlenmesinin ardından duruşma Metin B.'nin ifadesinin alınması için 15 Mart Cuma gününe ertelendi.

Belediye Başkanı Cemburak Özgenç, adliye çıkışında gazetecilere, bir tane sanık gelmediği için duruşmanın ertelendiğini söyledi. Bir gazetecinin Mahmutlar Belediyesi'ne yönelik ve CHP belediyelerine yönelik operasyonla ilgili soruya cevap veren Özgenç, zor bir süreçten geçtiklerini belirtti. Mahmutlar Belediyesi'ne yönelik yapılan operasyonla ilgili konuşmak istemediğini dile getiren Özgenç, olaya siyasi yönden bakmadığını belirterek, ''Sonuçta yargılanıyoruz. Yargılanmanın hukuki çerçevede gerçekleşmesinden başka düşüncemiz yok. Adalete güveniyoruz. Haklı olduğumuzu ispatlayacağımızı düşünüyoruz.'' dedi.

İddianamede, Özgenç ve beraberindeki 14 kişi hakkında 11 yıldan 21 yıla kadar hapis cezası istenmişti. Jandarma Gazipaşa Belediyesi'ne yönelik 5 Temmuz 2011 tarihinde 'İhaleye fesat karıştırma ve ihale yolsuzluğu'' operasyonu düzenlemişti. Bu operasyon kapsamında belediyede aramalar yapılmış, aralarında Belediye Başkanı Cemburak Özgenç'in de bulunduğu 15 kişi gözaltına alınmıştı. Özgenç ile 15 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER