ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Eylül 2013 Salı 21:48

Gazilere ve şehit yakınlarına vefa

Gazilere ve şehit yakınlarına vefa


Bursa’da ‘19 Eylül Gaziler Günü’ dolayısıyla gerçekleştirilen körfez turu, gazilere ve şehit yakınlarına, eşsiz bir deniz keyfi sundu.

Büyükşehir Belediyesi ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliğiyle ‘19 Eylül Gaziler Günü’ dolayısıyla gerçekleştirilen ‘Vefa’ projesi çerçevesinde, gaziler ve şehit yakınları deniz turu yaptı. Mudanya İskelesi’nden ‘İzzet Kaptan’ gemisiyle denize açılan gaziler ve şehit yakınları, eğlenceli görüntülere imza attı. Körfez turu kapsamında, Mudanya, Güzelyalı, Gemlik, Kumla ve Yalova sahillerini gezerek Bursa’ya dönen gaziler ve şehit yakınları, denizin ve güneşin tadını çıkardı, Marmara sahillerini gezdi. AK Parti Bursa Milletvekili Mustafa Öztürk’ün de katıldığı gezide renkli anlar yaşandı. Körfez turuna katılan gaziler ve şehit yakınları anlamlı projeden dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade etti.

Ülkede huzur ve güvenliğin sağlanması noktasında canlarını ortaya koyan gazilerle şehitlerin yakınlarına sahip çıkmak ve yanlarında olmak adına gerçekleştirilen proje kapsamında 3 ayrı körfez turu ve 1 boğaz turu yapılacak. 3 Eylül'de ilki gerçekleştirilen körfez turu, 5 ve 10 Eylül tarihlerinde tekrarlanacak. Karadeniz kıyılarına kadar uzanacak olan Boğaz turu 17 Eylül Salı günü saat 09.00’da yapılacak törenin ardından Mudanya’dan başlayacak. Yoğun ilgi gören körfez turundan yaklaşık bin 250, Boğaz turundan ise 250 gazi ve şehit yakınının yararlanması hedefleniyor.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER