ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Nisan 2013 Pazartesi 13:59

Gaziantep’ten Mardin’e gönül köprüsü


Gaziantep Özel Emine Nakıboğlu Koleji, her yerde kardeşlik düşüncesiyle Gaziantep-Mardin Okul Kardeşliği Projesi'ne Derik'i de dâhil etti.

Özel Emine Nakıboğlu Koleji’nin idareci, öğretmen ve velileri proje kapsamında Mardin ili Derik ilçesindeki Gazi Yatılı İlköğretim Bölge Okulu ile Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu’nu ziyaret etti. Ziyarette okul aile birliği üyeleri, yanlarında getirdikleri kişisel bakım malzemelerinden oluşan hediye paketlerini kardeş okul öğrencilerine kendi elleriyle vermenin mutluluğunu yaşadı. Gaziantep ile Derik arasında kardeşlik köprüleri kurmaya çalıştıklarını belirten Özel Emine Nakıboğlu Koleji Müdürü Süleyman Eski, “Kalıcı barışın dillendirildiği şu günlerde aradaki mesafeleri kaldırıp, bir ve beraber olmak için buradayız. Amacımız, kardeş okulumuza sadece malzeme yardımında bulunmak değil, aramızda bir gönül köprüsü kurmaktır. Karşılıklı olarak ziyaretler yaparak ve ortak faaliyetler yürüterek sosyal projeler geliştirmeyi hedefliyoruz. Kardeş Okul Projesi kapsamında bizlere destek veren tüm velilerime teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

Bu ziyaretlerin kardeş okulların birbirini daha iyi tanımasına vesile olacağını belirten Gazi Yatılı Böl Gazi Yatılı Bölge Ortaokulu Müdürü Güle Taşcıer de, "Bu da en fazla ihtiyacımız olan hoşgörü ve barışa katkı sağlayacaktır. İnşallah bundan sonra bu köprüyü güçlendirmek için biz de Özel Emine Nakıboğlu Koleji’nin misafiri olarak Gaziantep’e gideceğiz." dedi.

Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu Müdürü Sedat Önel ise ziyaretin çok önemli olduğunu, kendi okullarının da kardeş okul olarak seçilmesinden büyük mutluluk duyduğunu ifade etti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER