ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Ocak 2013 Çarşamba 17:22

Gaziantep'te büyük patlama

Gaziantepte büyük patlama


Gaziantep 4'üncü Organize Sanayi Bölgesindeki bir galvaniz fabrikasında buhar kazanında patlama meydana geldi.Olayda 6 işçi öldü 7 işçi yaralandı.

Gaziantep Vali Vekili Mevlüt Kurban, fabrikadaki patlamaya ilişkin, ''Şu ana kadar 6 ölü ve 7 yaralı söz konusu'' dedi. Kurban, 4. Organize Sanayi Bölgesi'ne gelerek patlamanın meydana geldiği fabrikada incelemelerde bulundu, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Daha sonra gazetecilerin olayla ilgili sorularını yanıtlayan Kurban, ''Patlamanın, buhar kazanlarının basıncının muhtemelen çok yüksek yükselmiş olmasından kaynaklandığını tahmin ediyoruz'' diye konuştu.

Patlama sonucu ölen ve yaralananlar hakkında da bilgi veren Kurban, ''Şu ana kadar 6 ölü, 7 yaralı söz konusu. Ancak tabii yaralılardan ağır olanlar da olduğunu sağlık müdürümüz bildirdi. Dileriz ayrı bir ölüm olayı gerçekleşmez. Ama şu ana kadar kesin bir şey varsa 6 tane çalışanımızı kaybettik maalesef'' ifadelerini kullandı.

Kurban, gazetecilerin içerideki işçi sayısına ilişkin sorusu üzerine, araştırmanın devam ettiğini, savcının olay yerinde inceleme yaptığını belirtti.

Olayın buhar kazanından kaynaklandığının kesin olup olmadığıyla ilgili bir soru üzerine ise Kurban, ''Kesine yakın. Hatta şu anda hala basıncı düşürülememiş kazanın olduğunu ifade ettiler. Bu nedenle dışarıya çıktık'' şeklinde konuştu.

Kurban, kayıp kişilere yönelik soruya ilişkin de ''Araştırma tam bittikten sonra kayıp olan olmayan ortaya çıkacak. Şu anda araştırma devam ediyor. Sizi de yanlış bilgilendirmek istemiyorum. Netleştikten sonra tüm bilgileri açıklayacağız'' dedi.

İTFAİYE' DEN AÇIKLAMA

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı, patlama ile ilgili bir açıklama yaptı.

"Alınan ilk bilgilere göre su deposu yapımı sırasında bir patlama meydana geldi. Patlamada ilk bilgilere göre 8 kişi öldü, 15 kiyi de yaralandı"

İTFAİYE DAİRE BAŞKANI YALIM, PATLAMA " GAZ KAÇAĞI SONUCU MEYDANA GELMİŞ OLABİLİR"

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Ömer Yalım : "Şu an olay yerindeyim. Patlamada 8 kişi öldü, 13 kişi de yaralandı. 1 kişi ise kayıp. Patlamanın nedeni kesin olmamakla beraber gaz kaçağı sonucu meydana gelmiş olabilir. Olay yerinde patlama nedenine ilişkin ekiplerimiz çalışmalarını sürdürüyor.     

Gaziantep Emniyet Müdürü Ömer Aydın’ın yaptığı açıklamaya göre meydana gelen patlamada 6 kişi hayatını kaybederken 5 kişide yaralandığını söyledi.

KAYNAK:
DHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER