ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL21°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mayıs 2013 Pazar 00:02

Gaziantep'te bulunan SANKO Makina’da yangın


Gaziantep 4'üncü Organize Sanayi Bölgesinde faaliyet gösteren SANKO Holding bünyesindeki SANKO Makina'da yangın çıktı. Yangın itfaiyenin bir saatlik çalışmasıyla kontrol altına alındı. SANKO Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu olay yerine gelerek yangınla ilgili bilgi aldı.

SANKO Makina'nın boya bölümünde bacadan çıkan kıvılcımlar kimyasal maddelerin tutuşmasına neden oldu. Saat 20.30 sıralarında çıkan yangında işçilerin itfaiyeye haber vermesi ile büyük bir facianın önüne geçildi. Olay yerine gelen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi ve Organize Sanayi İtfaiyesinin 5 araç ve 15 personel ile müdahale ettiği yangın yaklaşık bir saatlik çalışma sonucu kontrol altına alındı. Ölü ve yaralının olmadığı yangın sonrası fabrikada maddi zarar meydana geldi.

Olayı duyarak farikaya gelen SANKO Holding Yönetim Kurulu Üyesi ve Gaziantep Sanayi Odası Başkanı Adil Konukoğlu, "Yangın şu anda kontrol altına alınmış durumda. Herhangi korkulacak birşey yok. Mühim olan can kaybı yaşanmaması. Bacada çıkan küçük bir kıvılcım boyahaneye sirayet etmesi sonucu yangın çıkmış. Yangın sırasında fabrikada çalışır vaziyetteydi. İşçiler müdahaleyi yaptıktan sonra itfaiyeyi arayarak yangını büyümeden söndürmeyi başardılar." dedi.

Konukoğlu, itfaiye ekiplerinin söndürme çalışmalarını tamamlamasının ardından fabrikadan ayrılırken işçilere, "Bu olay hepimize ders olsun. Böylesi bir durumda öncelikle kendi can güvenliğinizi alın." diye tavsiyelerde bulundu.

Fabrikanın bacasında çıkan yangının soğutma işlemleri tamamlandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER