ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2013 Cumartesi 13:35

Gazianteplileri dolu vurdu


Gaziantep’te dün aniden bastıran dolu yağışı araçlarda büyük hasar meydana getirdi. Bugün binlerce araç sahibi sanayi sitelerinin yolunu tuttu. Araçların kimisinin camlarının patladığı, kimisinin de tavan ve kaputlarında büyük çapta çökmelerin oluştuğu görüldü.

Gaziantep’te dün yaklaşık 15 dakika süren dolu yağışının vatandaşlara faturası ağır oldu. Dolu tanelerinin büyüklüğünden dolayı binlerce araç zarar gördü. Araçların camları doludan dolayı kırılırken, birçoğunun da kaporta ve tavanında çökmeler yaşandı. Bugün de araçları ağır hasar gören vatandaşlar, oto sanayi sitelerinin yolunu tuttu. Binlerce araç, sanayide kuyruklar oluşturdu. Dolu yağışından dolayı çok sayıda aracın hasara uğradığını ve servislerine uğradığını söyleyen Ali Doğruer isimli oto tamircisi, “Cam kırıkları ve tavandaki dolu izlerinden dolayı tüm araçların boyanması gerekiyor. Büyük bir zarara uğramış durumdalar.” dedi.

Cebrail Işık isimli araç sahibi de herkesin mağdur olduğunu, firmaların da bir şey yapamadığını kaydederek, “Bu Allah’tan gelen bir şey. Yapacak bir şeyimiz yok.” diye konuştu. Mesut Koska, meteorolojinin dolu yağışı konusunda önceden uyarı yapması gerektiğine dikkat çekerken, Ahmet Korkmaz isimli vatandaş binlerce aracın ağır hasara uğradığını, kaskosu olmayan araçların büyük sıkıntı yaşayacağını belirtti.

Öte yandan, yağmur da Gaziantep’te hayatı olumsuz etkiledi. Sani Konukoğlu Bulvarı civarında aşırı yağıştan dolayı bazı araçlar mahsur kaldı. Suyun kapattığı yolda, kimi araç geri dönerken, kimisinin de aşırı doluluğa rağmen su birikintisinin içerisinden geçmeye çalıştığı görüldü. GASKİ ekipleri kapanan yolda önlem almaya çalışırken, polis ekipleri trafiği kontrol altında tutmaya çalıştı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER